Szybkie i zdrowe jedzenie dla zapracowanych? To możliwe!

Szybkie jedzenieDla osób, które większą część dnia spędzają w pracy, gotowe obiady to najczęściej jedyna szansa na zjedzenie ciepłego posiłku. Niestety, jedzenie z dowozem często nie spełnia wymagań smakowych i jakościowych, podobnie zresztą jak zapełniające sklepowe półki specjały do podgrzania w kuchence mikrofalowej. Czy osoby zapracowane, które zwykle nie mają czasu na przygotowanie obiadu w domu, mogą odżywiać się zdrowo? Oczywiście, że tak! Wystarczy sięgnąć po gotowe posiłki opracowane przez ekspertów z dziedziny zdrowego żywienia.

Osiem godzin na pracę, osiem na domowe obowiązki i relaks, osiem na sen – tak powinna przedstawiać się doba. Niestety, w dzisiejszej rzeczywistości najczęściej okazuje się, że zorganizowanie dnia w taki sposób jest po prostu niemożliwe. Już sam dojazd do pracy znacząco uszczupla nam czas, który powinniśmy poświęcić na zadbanie o siebie, podobnie zresztą jak powrót do domu. Jeżeli dodamy do tego fakt, że obowiązki służbowe nie zawsze kończą się w momencie wyjścia z biura, dojdziemy do wniosku, że wygospodarowanie chwili na ugotowanie smacznego, pożywnego i zdrowego obiadu graniczy z cudem. Na szczęście w tym miejscu z pomocą przychodzą nam zdrowe dania gotowe.

Zdrowa dieta jest podstawą dobrego zdrowia

Chyba każdy zna powiedzenie, według którego "lepiej zapobiegać niż leczyć". Praktyka pokazuje jednak, że nie każdy pamięta o fakcie, że zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta jest podstawą profilaktyki zdrowotnej. Osoby zapracowane, które nie zawsze znajdują czas na przygotowanie domowego posiłku, często sięgają po słone i słodkie przekąski, dania typu fast food i inne formy tzw. śmieciowego jedzenia. Śmieciowego, czyli obfitującego w tłuszcze trans, dodany cukier, nadmiar soli, chemiczne substancje barwiące, smakowe i stabilizujące. W procesie produkcji takich "specjałów" dochodzi do utraty większości witamin i składników mineralnych. Oznacza to, że takie posiłki mogą zaspokoić głód, ale nie zaspokajają potrzeb organizmu. Przeciwnie, śmieciowe jedzenie "bombarduje" nas substancjami, których powinniśmy za wszelką cenę unikać.

Naukowcy nie mają wątpliwości, że regularne sięganie po takie produkty nie jest obojętne dla zdrowia. Taki nawyk może wpływać na zaburzenie prawidłowej funkcji układu pokarmowego, wywoływać nadciśnienie tętnicze, przyczyniać się do wystąpienia schorzeń serca i powodować otyłość. Mało tego, specjaliści alarmują, że częste spożywanie produktów skategoryzowanych jako junk food może zwiększać ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów.

Najlepsze propozycje dla osób zapracowanych

Na szczęście nie wszystkie gotowe posiłki można ustawić na tej samej półce, co junk food. Istnieją bowiem produkty opracowane z myślą o kompleksowym zaspokojeniu potrzeb organizmu, które w praktyce są niczym innym, jak pełnowartościowymi obiadami opracowanymi przez ekspertów specjalizujących się w zdrowym żywieniu.

Mowa o gotowych posiłkach eatyx, obejmujących dania w formie batona, płynnej oraz gotowe dania na ciepło i zimno. Każdy z tych produktów łączy formuła opracowana z myślą o dostarczaniu do organizmu wszystkiego, czego nie może zabraknąć w codziennej diecie.

Każde danie gotowe eatyx zawiera niezbędne składniki odżywcze: węglowodany, białka i zdrowe tłuszcze zbilansowane w najkorzystniejszych proporcjach. Nie brakuje w nich także błonnika, witamin i składników mineralnych. Mówimy tu zatem o produktach kompletnych, które bez obaw można włączyć do codziennego jadłospisu.

Czego nie znajdziemy w daniach eatyx? Dodanego cukru, syropu glukozowo-fruktozowego, oleju palmowego, nadmiaru soli, konserwantów i barwników.

Zależy Ci na spożywaniu zdrowych, prawidłowo zbilansowanych i smacznych obiadów, ale trudno jest Ci znaleźć czas na gotowanie? Nie zwlekaj! Sprawdź dania gotowe od eatyx i porzuć śmieciowe jedzenie na rzecz zdrowych posiłków.

Komentarze