Zdrowie

Zdrowy styl życia w 4 krokach

Zdrowe życieKtóż z nas chciałby być chory czy zniedołężniały? Nikt. Każdy dąży raczej do zadowolenia i dobrego samopoczucia. Na przestrzeni wieków zmieniały się ludzkie priorytety oraz styl życia. Kiedyś pracowano po 12-14 godzin na dobę, dziś jest to 6-8 godzin w zależności od kraju i sytuacji zawodowej. Kiedyś więcej czasu spędzano na świeżym powietrzu, dziś nawet spacer po mieście nie może być zaliczany do najzdrowszych aktywności. Oto 4 elementy, które składają się na zdrowy styl życia w XXI wieku, co przekłada się na samopoczucie, długość i jakość egzystencji.

Więcej…

 

Układ oddechowy człowieka

Układ oddechowy człowiekaCzłowiek, jak wiele innych stworzeń na świecie potrzebuje tlenu, aby dobrze funkcjonować. Aby żyć, w organizmach człowieka musi zachodzić regularnie utlenianie wewnątrzkomórkowe. Polega to mniej więcej na tym, by do komórek ciała dostarczyć tlen, a wydalić dwutlenek węgla. Właśnie w tym procesie układ oddechowy, a w szczególności płuca grają kluczową rolę. Oczywiście oddychanie to nie tylko wymiana przez jamę ustną, ale także przez skórę. Ma ono jednak niewielkie znaczenie w kontekście wymiany gazowej przez jamę ustną i nosową.

Więcej…

   

Grzybica paznokci - jakie są jej przyczyny i objawy? Jak ją leczyć?

Grzybica paznokciGrzybica paznokci - przyczyny, źródła zarażenia, objawy, leczenie.

Grzybica paznokci przez jednych jest uważana za bardzo wstydliwe schorzenie i sumiennie leczona, a przez innych jest bagatelizowana przez lata, dlatego właśnie tak łatwo jest się nią zarazić. Leczenie grzybicy paznokci zawsze wymaga konsultacji z lekarzem, mimo iż sklepowe półki aż uginają się od produktów, które pomagają pozbyć się grzybicy.

Lekarze jednak alarmują, że leczenie powinno być ustalane indywidualnie dla każdej osoby przez dermatologa.

Więcej…

 

Ziołolecznictwo

ZiołolecznictwoOd dawna wiadomo że lecznicze właściwości roślin wpływają pozytywnie na funkcjonowanie organizmu i mogą być alternatywą zamiast chemicznych substancji zawartych w lekach których coraz więcej a producenci wręcz prześcigają się o to by jak najbardziej przyciągnąć klienta który, uwierzy dosłownie bezwiednie w to co nam oferują w reklamach, wykorzystując do tego dzieci, czy znane osoby dzięki którym będziemy kupować jeszcze więcej cudownych leków, przy czym nie zdajemy sobie chyba do końca sprawy z tego że nasz organizm uodparnia się a tym samym z biegiem czasu nie potrafimy wyleczyć nawet lekkiego przeziębienia.

Więcej…

   

Trener personalny - wyznaczy program, dobierze dietę, zmotywuje

Trener personalnyBardzo często docierają do naszych uszy informacje na temat diametralnych zmian w wyglądzie sławnych osobowości ze świata show biznesu. Dowiadujemy się o kobietach, które po urodzeniu dzieci, uzyskują figurę top modelek, czy też mężczyznach, będących już w całkiem poważnym wieku, a nadal wyglądających jak bożyszcza wielu pań.

Więcej…

 

Systematyczna aktywność fizyczna

Systematyczny treningAktywne spędzanie wolnego czasu może się okazać nie tylko przyjemne, ale i korzystne dla naszego zdrowia. Ruch to najlepszy lek, dzięki któremu można zwiększyć odporność organizmu i wspomóc go w walce z licznymi chorobami.

Regularne ćwiczenia to najskuteczniejsza metoda walki z takimi przypadłościami jak nadwaga, otyłość, cukrzyca czy rak. Treningi mają korzystny wpływ nie tylko na nasz stan fizyczny, ale i psychiczny. Dzięki nim można rozładować napięcie nerwowe i sprawić, że stres przestanie być tak wielkim zagrożeniem.

Więcej…

   

Więcej artykułów…