Zdrowie

Soki owocowe i warzywne dla skóry

Sok owocowyDobry schemat pielęgnacji skóry rozpoczyna się od zdrowej diety. Dobra i zdrowa dieta powinna stanowić wystarczającą ilość naturalnych produktów spożywczych, takich jak owoce i warzywa. Korzyści płynące ze spożywania owoców i warzyw dla naszej skóry są wielorakie. Picie soków owocowych i warzywnych jest jednym z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na uzyskanie maksymalnej ilości składników odżywczych z warzyw i owoców.

Więcej…

 

Top 10 ziół, które pomagają w walce z bakteriami

Glistnik jaskółcze zieleBakterie mogą nam sprawić wiele problemów, a wywołane przez nie infekcje są przyczyną poważnych dolegliwości zdrowotnych. W jaki sposób możemy skuteczniej chronić się przed bakteriami? Pomoże nam w tym fitoterapia i dobrze dobrane zioła. Oto 10 roślin leczniczych, dzięki którym bakterie przestana być dla nas aż tak wielkim zagrożeniem.


Więcej…

   

Walory zdrowotne czarnuszki

CzarnuszkaCzarnuszka zwana czarnym kminem jest jedną z najstarszych roślin uprawnych w historii ludzkości. Mówi się o niej, że jest ona "lekiem na wszystko". Na pewno w dobie, w której prym wiodą tradycyjne leki i suplementy, zioło to, wciąż nie jest dobrze znane, niewiele osób poznało się na niezwykłych właściwościach rośliny, a szkoda, ponieważ jest ona unikatem pośród tych powszechnie znanych i używanych.

Więcej…

 

Jak leczyć swędzącą skórę głowy? Domowe sposoby

Swędzenie głowyKażdy z nas doświadczył swędzenia skóry głowy. Zarówno mogła być to sytuacja jednorazowa, ale również powtarzająca się i ciągła. Swędząca skóra głowy jest bardzo uciążliwa i utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Jeżeli swędzenie skóry głowy towarzyszy nam przez dłuższy czas należy podjąć odpowiednie kroki, aby zwalczyć tę sytuację.

Więcej…

   

Moringa olejodajna - właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania

Moringa olejodajnaMoringa olejodajna to drzewo pochodzące z Indii, które wyróżnia się niezwykłymi właściwościami odżywczymi, a co za tym idzie właściwościami leczniczymi. Na świecie uznaje się ją za jedną z najbardziej wartościowych roślin. Z racji wyjątkowych właściwości, moringa należy do grupy superfoods czyli najzdrowszych produktów na świecie.

Więcej…

 

Woda - samo zdrowie

Kropla wodyPowszechnie wiadomo, że bez jedzenia organizm jest w stanie przeżyć wiele dni, a nawet tygodni. Jednak bez wody - tylko trzy dni, gdyż woda jest głównym składnikiem naszego organizmu. Ciało człowieka w 60-70% składa się z wody, a mięśnie i mózg zawierają jej aż 75%.

Więcej…