Zdrowie

Łuszczyca a ciąża

ŁuszczycaKażdy kto stara się o dziecko i ma łuszczycę lub jakąkolwiek inną chorobę skórną, zastanawia się, jak choroba wpłynie na ciążę, na własne ciało, i na ciało bobasa. Jeżeli interesuje Cię, czy dziecko może odziedziczyć po rodzicach łuszczycę, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Więcej…

 

Na czym polega masaż tkanek głębokich i jakie daje efekty?

Masaż tkanek głębokichZ profesjonalnego masażu tkanek głębokich można skorzystać w wielu gabinetach rehabilitacji. Na czym dokładnie polega tego rodzaju masaż?

Więcej…

   

Zdrowy styl życia w 4 krokach

Zdrowe życieKtóż z nas chciałby być chory czy zniedołężniały? Nikt. Każdy dąży raczej do zadowolenia i dobrego samopoczucia. Na przestrzeni wieków zmieniały się ludzkie priorytety oraz styl życia. Kiedyś pracowano po 12-14 godzin na dobę, dziś jest to 6-8 godzin w zależności od kraju i sytuacji zawodowej. Kiedyś więcej czasu spędzano na świeżym powietrzu, dziś nawet spacer po mieście nie może być zaliczany do najzdrowszych aktywności. Oto 4 elementy, które składają się na zdrowy styl życia w XXI wieku, co przekłada się na samopoczucie, długość i jakość egzystencji.

Więcej…

 

Grzybica paznokci - jakie są jej przyczyny i objawy? Jak ją leczyć?

Grzybica paznokciGrzybica paznokci - przyczyny, źródła zarażenia, objawy, leczenie.

Grzybica paznokci przez jednych jest uważana za bardzo wstydliwe schorzenie i sumiennie leczona, a przez innych jest bagatelizowana przez lata, dlatego właśnie tak łatwo jest się nią zarazić. Leczenie grzybicy paznokci zawsze wymaga konsultacji z lekarzem, mimo iż sklepowe półki aż uginają się od produktów, które pomagają pozbyć się grzybicy.

Lekarze jednak alarmują, że leczenie powinno być ustalane indywidualnie dla każdej osoby przez dermatologa.

Więcej…

   

Grzybica układu oddechowego

Grzybica układu oddechowegoGrzybice, za których rozwój odpowiadają zazwyczaj grzyby Candida, to podstępne, uciążliwe i trudne do pokonania choroby. Gdy tylko spada odporność naszego organizmu, staje się on wyjątkowo narażony na atak takich grzybów.

Więcej…

 

Osteoporoza - ryzyko zachorowanie, leczenie

OsteoporozaOsteoporoza - ryzyko zachorowanie, leczenie

Osteoporoza jest metaboliczną chorobą układu kostnego, objawiającą się ubytkami masy kostnej. Struktura przestrzenna kośćca jest osłabiona, a same kości są bardziej podatne na złamania. Ewentualne kontuzje wymagają dłuższej i intensywniejszej rehabilitacji aby dojść do pełnej sprawności.

Więcej…