Zniszczone paznokcie po hybrydzie? Jak je wzmocnić i odżywić?

Zniszczone paznokcieNiewłaściwie ściąganie manicure hybrydowego to najczęstsza przyczyna złej kondycji paznokci. Jak je wzmocnić, żeby przestały się łamać i rozdwajać? Oto kilka porad.

Jak wzmocnić paznokcie? Sięgnij po odżywki i oliwki

Odpowiednio dobrana odżywka, olejek lub serum mogą pomóc w odbudowaniu płytki paznokcia. Możesz sięgnąć po nawilżającą oliwkę do pielęgnacji skórek i paznokci - znajdziesz ją m.in. tutaj: https://starsfromthestars.pl/paznokcie/oliwki-do-skorek-i-paznokci/. Tego typu produkty chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak detergenty, a przy tym zmiękczają skórki, zapobiegając ich pękaniu.

Dobra odżywka/oliwka z witaminą A, E i wit. z grupy B wpływa korzystnie na macierz paznokcia, dzięki czemu płytka rośnie mocniejsza i odporna na uszkodzenia. Właśnie dzięki tym składnikom, paznokcie przestają się rozdwajać.

Na osłabione paznokcie po hybrydzie zastosuj również produkty z substancjami naturalnymi, które budują płytkę paznokcia. Należą do nich wapń, ceramidy oraz keratyna.

Odpowiednia suplementacja paznokci po hybrydzie

Jeśli płytka paznokci i skóry są w bardzo złej kondycji, to warto wspomóc je suplementacją oraz dietą bogatą w witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. Staraj się wypijać przynajmniej dwa litry wody mineralnej dziennie. Postaw na płyny o wysokiej zawartości składników mineralnych, do których należy krzem, magnez, cynk oraz wapń.

Możesz też wspomóc się suplementami dostępnymi w aptekach. Poprawiają one twardość paznokci, dzięki czemu stają się bardziej odporne na uszkodzenia. Zwróć uwagę na produkty bogate w siarkę, koenzym Q10, biotynę, kwas hialuronowy czy cynk. W połączeniu ze zbilansowaną dietą pomogą Ci odbudować zniszczone paznokcie po hybrydzie.

Naturalne sposoby na wzmocnienie paznokci po hybrydzie

Istnieje wiele domowych kuracji, aby wzmocnić paznokcie osłabione po hybrydzie. Pierwsza z nich to mikstura z oliwy z oliwek oraz wyciśniętego soku z cytryny. W takiej mieszance mocz dłonie przez około 15 minut. Kurację stosuj codziennie, a szybko zauważysz efekty w postaci twardych i mocnych paznokci.

Przy wzmacnianiu paznokci świetnie sprawdza się olejek rycynowy, który jest łatwo dostępny w aptekach i sklepach zielarskich. Podgrzej olejek do temperatury około 30 stopni Celsjusza, aby go rozrzedzić, a następnie wetrzyj czyste w paznokcie i skórki. Taką kąpiel możesz wykonywać codziennie bądź kilka razy w tygodniu.

Drugim naturalnym olejem, który dobrze sprawdza się w pielęgnacji paznokci, jest olej ze słodkich migdałów. Możesz go używać podobnie jak oleju rycynowego - podgrzać i zanurzyć w nim paznokcie.

Wiedz, że starannie wykonany manicure hybrydowe to ozdoba dłoni i sam w sobie nie jest szkodliwy dla paznokci. Uszkodzenia płytki spowodowane są najczęściej jego nieprawidłowym usuwaniem. To nie wszystko - po długotrwałym wykonywaniu hybryd daj swoim dłoniom odpocząć. Powinno to nastąpić mniej więcej po wykonanych trzech zabiegach. Czas regeneracji paznokci to minimum 3 tygodnie.

Komentarze