Przystojny facet - jak nim być? Cechy przystojnych mężczyzn

Przystojny facetWiele mówi się o kobietach, jako płci pięknej. Współczesne kanony kobiecego piękna są niezwykle różnorodne, trudno bowiem znaleźć kobietę idealną, wiele pań jest postrzeganych za atrakcyjne z uwagi na swoją klasyczną urodę lub po prostu "to coś" w sobie. A co z drugą płcią? Jak postrzegamy męskie piękno, jacy mężczyźni są dla nas atrakcyjni? Funkcjonujące w społeczeństwie pojęcie "przystojny facet" zwykle odnosi się jedynie do wyglądu. Współcześnie jednak jest to termin o znacznie szerszym znaczeniu. Jakie więc są cechy pożądane u przystojnych mężczyzn?

Przystojny facet - jak nim być?

Współcześnie określenie "przystojnego faceta" nie odnosi się tylko do wyglądu. Wiele kobiet stawia fizyczność na kolejnym miejscu, a na pierwszym… no właśnie, co? Jakie kwestie przemawiają za atrakcyjnością w oczach płci przeciwnej? Jaki powinien być atrakcyjny mężczyzna?

Poniżej znajduje się 10 najistotniejszych atrybutów z podziałem na cechy charakteru lub wyglądu.

1. Wygląd fizyczny

Jeśli chodzi o bycie przystojnym to oczywiście kobiety mają pewne cechy wyglądu mężczyzny, które uważają za istotne. Wiele pań nie lubi, gdy ich partner jest od nich niższy. Czują się wtedy niekomfortowo, zwłaszcza, gdy założą buty na wysokim obcasie, co zwykle bardzo lubią. Niektóre kobiety mają również preferencje co do koloru włosów i oczu. Są panie, które nie wyobrażają sobie związku z panem z nadwagą, inne z kolei nie lubią panów zbyt szczupłych, zdecydowanie preferują wysportowanych.

2. Atrakcyjny znaczy zadbany

Po pierwsze, wygląd fizyczny dla wielu pań jest kwestią drugorzędną. To, że facet ma kilka kilo nadwagi czy przerwę miedzy górnymi jedynkami nie jest tak istotne jak to czy… jest zadbany. Lubimy o siebie dbać ale i lubimy, gdy inni dbają o siebie. To jest dla nas obecnie wyznacznikiem atrakcyjności. Jeśli ktoś dba o siebie mamy sygnał, że będzie dbał również o nas… co oznacza zadbany? Taki mężczyzna na pewno powinien być zawsze:

 • czysty,
 • schludnie ubrany,
 • powinien mieć odpowiednio ułożone włosy,
 • czyste i wypielęgnowane dłonie,
 • paznokcie: umyte i zadbane,
 • zdrowe zęby.

Latem panie zwracają uwagę również na stopy.

3. Odpowiednia stylizacja i dodatki

Kolejna kwestia to moda, czyli stylizacja i dodatki. Dla pań przystojny facet to mężczyzna, który dobrze wygląda i czuje się w swojej stylizacji - jest ona dobrana do jego sylwetki, przez co podkreśla jej atuty, a ukrywa ewentualne mankamenty. Taka osoba powinna być ubrana modnie i z klasą, ale przede wszystkim zgodnie z własnymi upodobaniami. Jeśli on dobrze czuje się w tym, co ma na sobie, my to widzimy. Całości dopełniają również odpowiednie dodatki, np.:

 • zegarek,
 • torba męska,
 • okulary przeciwsłoneczne.

To wszystko sprawia, że stylizacja jest spójna, bardzo szykowna a przede wszystkim ponadczasowa.

Przystojny facet

4. Zdrowe i mocne ciało

W kwestii atrakcyjności bardzo ważne jest również zdrowe ciało, które jest synonimem siły, mocy, energii i życiowej zaradności. Jaki powinien być współczesny mężczyzna? Czy zawsze musi być wysportowany? Niekoniecznie, warto jednak, aby dbał o swoje ciało, ćwiczył, ruszał się, uprawiał jakiś sport.

5. Dbający o siebie i swoje zdrowie

Kontynuując temat zdrowego ciała: atrakcyjny i przystojny facet powinien dbać o siebie i swoje zdrowie. Wiele pań lubi, gdy taka osoba uprawia sport, jest aktywna, robi wiele rzeczy, zdrowo je i nie korzysta z używek. Są kobiety, które nie wyobrażają sobie związku z kimś, kto pali papierosy czy spożywa alkohol, nawet w małych ilościach. Butelka z piwem, paczka chipsów czy papieros - niestety - dla wielu pań niewiele ma wspólnego z atrakcyjnością…

Przystojny mężczyzna - usposobienie

Tak jak to zostało napisane powyżej, dla pań nie liczy się tylko wygląd zewnętrzny. Kładą one nacisk (zdecydowanie bardziej istotniejszy) na charakter. Jaki powinien być charakter przystojnego faceta? Poniżej 5 cech.

1. Wykształcenie, wiedza i możliwości zawodowe

Brzmi to niezbyt łaskawie dla panów - czy to oznacza, ze muszą oni być wykształceni i dobrze usytuowani zawodowo, aby byli uznani za atrakcyjnych w oczach kobiet? Oczywiście, że nie. Paniom chodzi bardziej o wykształcenie zgodne z ich zainteresowaniami i oczekiwaniami oraz stabilność finansową, poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Mniejsze znaczenie dla nich ma fakt, czy mężczyzna jest doktorem prawa czy mechanikiem samochodowym - dla wielu kobiet o wiele ważniejsze jest to, czy jest w stanie zapewnić byt rodzinie przy ewentualnym braku pracy u kobiety oraz to, co robi daje mu poczucie życiowej satysfakcji a także czy to lubi i sprawia mu to radość.

2. Pasja w życiu a atrakcyjność

Atrakcyjność zwykle idzie w parze z posiadaniem pasji. Zwykle cenimy osoby, które mają w życiu pasję, hobby, są w czymś naprawdę dobre. Jeśli mężczyznę coś pasjonuje, oddaje się czemuś bez reszty, wydaje się nam być osobą niezwykle interesującą i chcemy go poznać.

Jaki powinien być przystojny facet?

3. Opiekuńczy, ale męski

W pojęciu atrakcyjności obecnie mieszczą się również pewne cechy charakteru, które panie bardzo lubią u potencjalnego kandydata na partnera życiowego. Jacy powinni być przystojni mężczyźni w oczach kobiet? Na pewno taki facet powinien być:

 • troskliwy i opiekuńczy - powinien troszczyć się o swoją kobietę, rodzinę. Bardzo często kobiety patrzą, jak ich ukochany zachowuje się wobec swojej rodziny - rodziców, rodzeństwa, dzieci z poprzedniego związku. Te informacje wiele mówią o tym, jak będzie troszczył się o nie, o nową rodzinę;
 • zaradny życiowo, potrafiący zadbać o siebie i innych - kobiety lubią panów pomysłowych, z duża wiedzą i doświadczeniem. Zepsuty samochód, cieknący kran, zatrzaśnięte klucze od domu… jeśli dla takiego faceta to żaden problem to na pewno w oczach kobiety może zostać uznany za atrakcyjnego;
 • silny, zdecydowany, potrafiący bronić swojego zdania;
 • otwarty na to, co nowe;
 • wrażliwy i empatyczny - to cechy, które pozornie mogą się nam wydać mało męskie… Męskość i współczujący, empatyczny facet… ale tak, to możliwe i bardzo atrakcyjne dla pań. Kobiety chcą, aby mężczyźni je rozumieli, to, co czują, myślą, mówią, robią… aby tak było niezbędna jest empatia, czyli umiejętność wczuwania się w położenie drugiej osoby. Z tego powodu atrakcyjnym mężczyzną będzie ten, który właśnie będzie to potrafił.

4. Uśmiechnięty i swobodny - w każdej sytuacji

Co jeszcze jest atrakcyjne w oczach kobiet i na pewno sprawia, że nawet z pozoru zwyczajne usposobienie może zostać uznane za przystojne? Na pewno najprostsza ale i jednocześnie najbardziej skuteczna broń każdego z panów: szczery i radosny uśmiech. Jeśli mężczyzna jest uśmiechnięty, radosny i swobodny, każda kobieta tak właśnie czuje się w jego towarzystwie.

5. Przede wszystkim: dający stabilizację i bezpieczeństwo

Przystojny i atrakcyjny mężczyzna powinien być partnerem, który daje kobiecie stabilizację i przy którym czuje się bezpiecznie. To pozwoli jej odnaleźć u jego boku szczęście i spełnienie.

Drodzy Panowie, czy macie łatwy orzech do zgryzienia, aby być atrakcyjnymi w oczach pań? Na pewno nie warto na siłę próbować dopasować się do kanonów piękna, robić czegoś wbrew sobie. W dzisiejszych czasach nadal, a może przede wszystkim atrakcyjna jest naturalność - bycie sobą. Najbardziej przystojni mężczyźni to Ci autentyczni, którzy pokazują nam siebie w każdej chwili. Drodzy Panowie, trenujcie więc empatię, samodzielność, umiejętność słuchania oraz wrażliwość. Na pewno zostanie to docenione przez kobiety!

Komentarze