Co to jest toner do włosów? Kiedy go stosować?

Toner do włosówTonery potrafią skutecznie zwalczyć żółte refleksy na włosach farbowanych na blond, wzmocnić ogniste rudości czy nadać jasnym pasmom pastelowy odcień. Są rodzajem produktu do półtrwałej koloryzacji. W zależności od metody aplikacji mogą dawać intensywniejsze lub delikatniejsze efekty, zmieniając odcień włosów o ton lub dwa. Nie tylko nie niszczą włosów, ale potrafią też je odżywiać i nadawać pasmom niesamowity blask. Kiedy i jak stosować toner do włosów?

Czym różni się toner od farby do włosów?

Zarówno farba, jak i toner to produkty do farbowania włosów. Czym się różnią? Farbę używa się zazwyczaj do koloryzacji trwałej, zaś toner to produkt do koloryzacji półtrwałej. Toner utrzymuje się na włosach 6-8 tygodni. Zawiera niski poziom amoniaku lub nie zawiera go wcale, więc nie wnika głęboko w strukturę włosa w przeciwieństwie do farby. Pigmenty w tego rodzaju produktach nie łączą się trwale ze strukturą włosów. Dlatego tonery pozwalają na uzyskanie subtelniejszych efektów.

Czy toner niszczy włosy?

Generalnie tonery nie niszczą włosów, choć zawsze warto przypatrzeć się ich składom. Aby nie wyrządzić włosom szkody, wybieraj systemy koloryzacji pozbawione amoniaku i utleniaczy, takie jak Milk Shake Toner, który nie tylko nadaje subtelny kolor bez niszczenia włosów, ale też odżywia je i regeneruje dzięki zawartym składnikom. Substancje ochronne, regenerujące i zmiękczające, takie jak masło shea, domykają łuski włosów, dzięki czemu stają się one gładsze i bardziej lśniące. Toner jest rodzajem koloryzatora, który odświeża i pogłębia kolor pasm, a jednocześnie dba o ich kondycję.

Kiedy stosować toner do włosów? Efekty koloryzacji

  • Wiele kobiet używa tonera do włosów regularnie pomiędzy kolejnymi farbowaniami. Produkty podbijają, pogłębiają i nasycają kolor włosów farbowanych.
  • Tonery potrafią skutecznie zwalczyć żółte refleksy na włosach farbowanych na blond, dlatego są często używane do korekcji koloru. Mogą też ochłodzić ciemne włosy lub podbić ogniste rudości.
  • Jeśli chcesz zmienić kolor włosów o ton lub dwa, lub zależy Ci na naturalnym efekcie.
  • Marzysz o pastelowym odcieniu fryzury? Tonery w odcieniach różu, seledynu czy błękitu to coś dla Ciebie.
  • Sięgnij po toner, gdy chcesz nadać subtelny odcień włosom bez niszczenia ich.
  • Możesz go stosować zarówno na włosy farbowane, jak i naturalne - toner wzmacnia połysk i nasycenie również naturalnego odcienia włosów.

Jak używać tonera?

Oczywiście użycie może się różnić w zależności od produktu, ale ogólna zasada jest podobna. Tonery nakłada się na włosy umyte i odsączone z nadmiaru wody. Inna opcja to nakładanie tonera na suche włosy - uzyskasz w ten sposób intensywniejszy efekt.  Można go aplikować jako samodzielny produkt lub po połączeniu ze specjalną pianką do koloryzacji, która ułatwia równomierne pokrycie. Następnie zostawia się go na włosach na maksymalnie 30 minut. Po tym czasie należy spłukać włosy letnią wodą. Czy po zastosowaniu tonera konieczne jest użycie szamponu? Nie. Zwykle nie zaleca się tego robić, ale zawsze sprawdź ulotkę danego produktu.

Komentarze