Praca dla absolwentów ASP. Perspektywy zatrudnienia

Produkcja odzieżyNauka na ASP opiera się na praktyce, nie tylko teorii. Różnorodne kierunki, nie tylko artystyczne, otwierają szeroki wachlarz możliwości zawodowe dla absolwentów. Czy po Akademii Sztuk Pięknych łatwo znaleźć pracę? Jakie są najbardziej obiecujące kierunki studiów na ASP? Sprawdźmy!

 

Jakie są najbardziej przyszłościowe kierunki na ASP?

Akademia Sztuk Pięknych oferuje rozmaite specjalizacje w różnych dziedzinach sztuki, wzornictwa i animacji. Zastanawiasz się, które z tych kierunków są najbardziej perspektywiczne? Przyjrzyjmy się im z bliska.

Animacja to kluczowy element produkcji filmowej, reklamowej i gier komputerowych. Absolwenci tego kierunku mogą pracować m.in. w branżach poligraficznej i wydawniczej. Kolejnym popularnym kierunkiem jest grafika projektowa, która przygotowuje absolwentów m.in. do pracy w agencjach reklamowych oraz w firmach odzieżowych.

Malarstwo jest kierunkiem dedykowanym przede wszystkim artystom, którzy chcą pracować jako artyści, ilustratorzy, animatorzy czy projektanci scenografii. Sztuka i wzornictwo szkła oraz ceramiki to kierunek, który przygotowuje do pracy w studiach artystycznych, firmach rzemieślniczych oraz w przemyśle szklarskim i ceramicznym.

Jednym z najbardziej przyszłościowych kierunków jest wzornictwo. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom absolwenci potrafią rozwiązywać problemy projektowe w różnych branżach przemysłowych, zarówno pracując samodzielnie, jak i w zespołach projektowych. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w branży poligraficznej, wydawniczej, fotograficznej, agencjach reklamowych, biurach projektowych, firmach odzieżowych, instytucjach kultury, galeriach, muzeach oraz w instytucjach publicznych zajmujących się promocją i komunikacją wizualną.

W poszukiwaniu pracy oraz opinii o potencjalnych pracodawcach warto zajrzeć na stronę GoWork.pl. Jest to sprawdzone oraz wiarygodne źródło informacji o firmach z różnych branż.

Jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu ASP?

Po ukończeniu ASP można pracować jako niezależny artysta, ilustrator, grafik, projektant mody, wnętrz, przedmiotów codziennego użytku, a także pracownik w przemyśle 3D czy fotograf. Oprócz tego absolwenci ASP mogą znaleźć pracę w branży modowej jako projektanci mody, graficy tekstylni czy styliści.

Konkurencja jest jednak wysoka, więc ważne jest posiadanie solidnego portfolio, umiejętności technicznych i zdolności dostosowywania się do zmieniających się trendów. Praktyki zawodowe w renomowanych firmach mogą znacznie zwiększyć szanse na znalezienie pracy.

Komentarze