Moda plus size - co zrobić, by prezentować się elegancko?

Moda plus sizeRozmiar wcale nie musi nas ograniczać, a ubiór naprawdę potrafi zdobić. Pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrany. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Zanim podejmie się decyzje zakupowe, warto zdać sobie sprawę z kilku podstawowych kwestii. Czym się kierować, dobierając ubrania plus size? Jak z ich pomocą tuszować mankamenty i podkreślać atuty? O tym napiszemy poniżej.

Garderoba w odpowiednim rozmiarze - podstawa stylu

Kluczową sprawą, o której trzeba powiedzieć w przypadku dobierania odpowiednich ubrań (nie tylko w wersji plus size), jest dopasowanie właściwego rozmiaru. Wiele osób, nie do końca zadowolonych z wyglądu swojej sylwetki, podejmuje decyzję o zakładaniu odzieży dużej, oversizowej. Ma ona w zamyśle zakryć mankamenty i pozwolić na to, by poczuć się pewniej.

Często jednak efekt, jaki się uzyskuje z pomocą za dużej bluzy, kurtki czy sukienki, jest całkiem odwrotny - sprawiają one, że wyglądamy na jeszcze większych i masywniejszych niż w rzeczywistości. Jeśli chce się zatem wyglądać dobrze i elegancko w swoich ubraniach, trzeba zacząć od dobrania odpowiedniego fasonu i rozmiaru - dość luźnego, nieopinającego się w newralgicznych punktach. Dobrym pomysłem są choćby fasony w kształcie litery A z dekoltem w serek lub kopertowym, optycznie wysmuklającym ciało.

Kolory w rozmiarze plus size - czy tylko ciemne odcienie się sprawdzą?

Nosząc rozmiary nieco większe od S, wciąż można szaleć z kolorami. Zwykło się uważać, że najlepszym rozwiązaniem, by optycznie wyszczuplić sylwetkę, jest zakładanie ubrań w ciemnych kolorach. Z jednej strony może to być prawda. Z drugiej niestety nie każdy dobrze wygląda w czerni, która nie pasuje do wszystkich typów kolorystycznych.

Ubrania plus size mogą być efektowne i przyciągać wzrok kolorem. Widać to nie tylko na przykładzie mody kobiecej, ale też produktów męskich, jak choćby te dostępne na stronie: DuzyLolek.pl. Można stawiać na strój gładki, monochromatyczny w soczystych barwach lub połączyć czerń z efektownymi dodatkami.

Jak dobierać stroje - faktury i wzory

Nie tylko kolor potrafi przykuwać spojrzenia w dobrej stylizacji. Większy rozmiar wcale nie oznacza, że należy rezygnować z modnych i wzorzystych tkanin. Trzeba jednak podchodzić do nich z rozsądkiem. Lepiej unikać bardzo drobnych i gęstych deseni, zwłaszcza jeśli miałyby się pojawiać w okolicy brzucha - przyciągną do niego uwagę zamiast go zamaskować.

Ciekawym pomysłem są paski i prążki pionowe, które optycznie wysmuklają i sprawiają, że wyglądamy na szczuplejszych. Równie dobrze sprawdzają się wzory w literę V. Problematyczne natomiast potrafią być paski poziome - choć w tym przypadku każdy powinien sprawdzić konkretny produkt, niektóre modele potrafią prezentować się naprawdę korzystnie na każdej sylwetce.

Modne i wygodne ubrania w każdym rozmiarze

Chcesz dobrze wyglądać na co dzień i od święta? Koniecznie przemyśl to, co trafia do Twojej szafy. Odpowiednie ubrania wysokiej jakości potrafią sprawić, że zyskasz pewność siebie i będziesz się czuć korzystnie w każdej sytuacji.

Komentarze