Francuskie perfumy - odkryj historię ikonicznych zapachów z kraju miłości!

Perfumy damskieFrancuskie perfumy to jedne z najbardziej rozchwytywanych na świecie. To właśnie we Francji powstało wiele kultowych zapachów.

Dlaczego niektóre perfumy zyskują status kultowych?

Dlaczego niektórych perfum czas wydaje się nie dotyczyć? Opierają się one wszelkim trendom i wciąż są obiektem pożądania? Niektórym twórcom udało się stworzyć zapachy o nieprawdopodobnej elegancji, Francuzi mówią o takich perfumach, że mają "ogon" - są wyczuwalne nawet chwilę po tym jak minęła nas osoba ich używająca. Takie zapachy mogą być idealną wizytówką, dlatego też zyskują status kultowych. Łatwo się do nich przywiązać. Co więcej, najbardziej wyjątkowych kompozycji nie sposób pomylić z żadnymi innymi - wyróżniają się one spośród setek innych zapachów i urzekają, niezależnie od panujących trendów. Francuskie perfumy lane to coś, na co warto zwrócić uwagę. Ich trwałość przypomina trwałość perfum markowych, dzięki podobnemu stężeniu olejków zapachowych i równie wyjątkowym akordom i nutom.

Chanel No. 5 - klasyka gatunku

Jednym z najpopularniejszych zapachów wszechczasów jest Chanel No. 5. - perfumy te kilka lat temu obchodziły swoje stulecie! Ich twórcą był Ernest Beaux, perfumiarz, który tworzył unikatowe zapachy jeszcze dla rosyjskiego cara. Mówi się, że Chanel No. 5 - rewolucyjny zapach, w którym wykorzystano aldehydy, jest zmodyfikowaną wersją perfum Bouquet de Catherine, skomponowanych na 300-lecie rodu Romanowów. Dlaczego taka nazwa? Teorii jest kilka, najpopularniejsza głosi, że Beaux pokazał Coco Chanel pięć próbek - to piąta skradła jej serce.

Perfumy damskie

Zanim perfumy trafiły do szerokiej sprzedaży, pierwsze 100 flakoników projektantka rozdała swoim ulubionym klientom na Boże Narodzenie. W zapachu dominują nuty kwiatowo - aldehydowe, mają one "pudrowy" zapach i charakter retro.

Miss Dior - wdzięk zamknięty we flakoniku

Miss Dior to jeden z kultowych zapachów marki, zdecydowanie młodszy od Chanel No. 5 - na rynku perfumy te pojawiły się w 1947 roku. Szyprowo - kwiatowa kompozycja jest niezwykle wdzięczna, kobieca, to jeden z tych zapachów, który otula. W 2012 roku reformulacji zapachu dokonał Francois Demachy. Miss Dior to perfumy, które zmieniają się co jakiś czas, tak aby przystawały do potrzeb współczesności - to może być też czynnikiem decydującym o ich sukcesie. Podobno kiedy Christian Dior nie mógł wymyślić dla nich nazwy, w jego atelier zjawiła się siostra projektanta.

Perfumy damskie

Obecna w atelier Mitzah Bricard, muza Diora powiedziała "Oto Miss Dior!", co natychmiast podchwycił Christian Dior. W perfumach, niezależnie od ich wersji wyczuwalna w szczególny sposób jest róża, która była ulubionym kwiatem Catherine Dior.

Opium - zapach, który uzależnia

Jeszcze jednym kultowym francuskim zapachem jest Opium od Yves Saint Laurent. Perfumy zadebiutowały w 1977 roku, ich twórcami byli Jean Amic i Jean-Louis Sieuzac. Od samego początku zapach był promowany jako tajemniczy i staroświecki. Jedną z kampanii reklamowych Opium tworzył nawet David Lynch. Opium to perfumy korzenne, o ciężkich akordach, a jednocześnie - bardzo ciepłe. Yves Saint Laurent nie stronił od kontrowersji - nie przeszkadzało mu też, że wprowadzenie na rynek perfum o takiej nazwie kontrowersje wzbudzi. Projektant osiągnął jednak swój cel i stworzył perfumy absolutnie uzależniające.

Warto zwrócić uwagę na francuskie perfumy lane -  mogą być one nawet lepszym wyborem. Wyróżniają się one atrakcyjną ceną, dzięki której bez problemu wypróbować można wiele różnych opcji. Nie płacimy bowiem za marżę, branding, drogie reklamy telewizyjne. Dzięki swojej jakości, te perfumy reklamują się same.

Komentarze