Zaręczyny - jak powinny wyglądać? Zasady, pomysły, co powiedzieć?

ZaręczynyOświadczyny to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu mężczyzny. Wprawdzie skoro już decyduje się na ten krok, znaczy to, że jest pewien swojej miłości i decyzji o wspólnym życiu. Zawsze pozostaje jednak nutka niepewności, czy wybranka podziela jego zdanie. Wielu kawalerów planuje więc ten dzień z wyprzedzeniem, aby pokazać swojej ukochanej determinację i zaangażowanie.

Wybierają odpowiednie miejsce, dzień tygodnia, porę roku, właściwy moment oraz odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Chcą, aby ich oryginalne zaręczyny były niezapomnianym przeżyciem, które para (po tym jak wybranka już się zgodzi) zapamięta na całe życie. Co zrobić, aby to wydarzenie właśnie takie było? Czym się kierować i na co zwracać uwagę? Ten artykuł odpowie na pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Organizacja zaręczyn - o czym trzeba pamiętać?

Po pierwsze, nie ma się czym stresować! Skoro zdecydowałeś się na taki krok, partnerka na pewno odwzajemnia Twoje uczucie. Głęboki wdech i... wydech. Skoncentruj się na zadaniu. Pierwszy krok to wybór pierścionka. Najpierw musisz przeprowadzić mały research w temacie biżuterii noszonej przez Twoją wybrankę:

  • sprawdź kolor - nosi żółte złoto, platynę czy srebro? A może miesza kolory? Pamiętaj, że materiał ma tu duże znaczenie. Chociaż modne są pierścionki z żółtego złota, Twoja wybranka może być na co dzień fanką srebra. Wtedy wybierz białe złoto, bo jest ono dużo solidniejsze i wytrzymalsze, a wygląda podobnie.
  • zobacz, jakie kamienie w biżuterii preferuje - zachwyca ją klasyczny oszlifowany diament, a może ma inny ulubiony kamień? Nawet wybór na podstawie ulubionego koloru może być dobrym pomysłem.
  • zorientuj się, jaki ma rozmiar palca.

O ile pierwsze dwa punkty raczej nie sprawią Ci kłopotu, o tyle z ostatnim bywają problemy. Musisz zmierzyć serdeczny palec wybranki, aby móc dobrać rozmiar pierścionka. Tu nie ma uniwersalnego sposobu - niektórzy pytają przyjaciół, inni mierzą palec partnerki, gdy ta śpi. Jeszcze inni pożyczają inne pierścionki dziewczyny do pomiarów. Jeśli znasz już odpowiedź na powyższe punkty, to w Domu Jubilerskim A&A otrzymasz dalszą pomoc. Zaangażowana i doświadczona obsługa salonów pomoże Ci dobrać pierścionek zaręczynowy https://domjubilerski.aia.pl/27-pierscionki-zareczynowe, który będzie pasował do Twojej wizji biżuterii na tę okazję.

Wybierz termin, miejsce i - do dzieła!

Kolejnym krokiem jest wybór terminu i miejsca zaręczyn. Jeśli postanowiłeś oświadczyć się na wakacjach lub wyjeździe, to termin już masz, potrzebujesz tylko tej idealnej chwili na swój ruch. Jeśli decydujesz się na zaręczyny podczas romantycznej kolacji w Waszej ulubionej restauracji, to na termin możesz wybrać ważną dla Was rocznicę lub święto.

Skoro jako przyszły narzeczony masz już za sobą zakup biżuterii, wybrałeś miejsce i moment zaręczyn, a romantyczna kolacja za chwilę zostanie podana, przejdźmy do najważniejszych momentów. Po pierwsze musisz uklęknąć na prawe kolano. Kiedy już Twoja przyszła żona się zgodzi, delikatnie wsuwasz pierścionek zaręczynowy na palec serdeczny jej prawej dłoni. I voilà!

Zaręczyny we dwoje - spraw, aby było romantycznie

Skupmy się jeszcze na moment na szczegółach. Na zaręczyny najlepiej wybrać miejsce, które jest dla was ważne i wiąże się z jakimiś wspomnieniami. Ulubione wzgórze, plaża, na której spędziliście miłe chwile, wakacyjny wyjazd, który planowaliście od dawna, mała knajpka, w której odpoczywacie po ciężkim dniu, park, po którym lubicie spacerować, domek w górach, samolot tuż przed skokiem ze spadochronem, dno morza podczas nurkowania? Sam przecież i tak wiesz najlepiej. Pamiętaj tylko, że jeśli zdecydujesz się na oświadczyny na zewnątrz, warto wcześniej sprawdzić pogodę!

Zostaje jeszcze kwestia odpowiednio zadanego pytania. Tu też nie ma idealnego modelu, jak powinny wyglądać zaręczyny. Niektórzy decydują się na tradycyjne oświadczyny "czy wyjdziesz za mnie" albo "czy zostaniesz moją żoną" i piękny bukiet kwiatów. Inni wybierają pytania, które coś dla nich znaczą w miejscu, które jest dla nich ważne. Musisz sam zdecydować!

Zaręczyny z udziałem rodziców - sprawdź, jak nie popełnić gafy!

W dzisiejszych czasach oświadczyny i zaręczyny to już prawie to samo, ale nie zawsze tak było. Oświadczyny to moment, w którym zadajesz pytanie, a zaręczyny to poinformowanie o tym rodziny. Tradycyjne zaręczyny miały miejsce w domu przyszłej narzeczonej w towarzystwie rodziców i były wzajemnym przyrzeczeniem wspólnego życia.

Taki pomysł na zaręczyny to dobry wybór, jeśli któraś rodzina kultywuje tradycje. Żeby nie popełnić gafy, pamiętaj o poinformowaniu zaproszonej rodziny odpowiednio wcześnie, wybierz dzień wolny od pracy, a po oficjalnych zaręczynach wręcz wybrance i jej mamie kwiaty. W dobrym tonie może być także podarowanie przyszłemu teściowi butelki mocnego trunku.

Komentarze