Zabiegi kosmetyczne - mikrodermabrazja

MikrodermabrazjaWalka o piękny wygląd to przede wszystkim walka o atrakcyjną, zdrową i młodą skórę. Wiele kobiet stara się zapewnić swej cerze najlepszą pielęgnację i maksymalną ochronę przez szkodliwym wpływem środowiska. Ważna jest też walka z czasem oraz z pierwszymi oznakami starzenia się.

Gabinety kosmetyczne mają w związku z tym coraz szerszą i coraz ciekawszą ofertę zabiegów, które mogą poprawić stan naszej skóry i pomóc nam w walce o młodszy i zdrowszy wygląd.

Jakie zabiegi kosmetyczne cieszą się największym zainteresowaniem?

Jednym z tych zabiegów, z którego Polski korzystają coraz chętniej, jest mikrodermabrazja. W jej przypadku wykorzystywany jest specjalny aparat, za pomocą którego złuszczany jest naskórek. W walce z martwym naskórkiem pomagają specjalne mikrokryształki.

Jakie są konsekwencje takiego zabiegu?

Pierwsze efekty zabiegu mogą zaskakiwać. Zaróżowiona skóra to efekt ścierania naskórka, na szczęście efekt ten szybko przemija. Wtedy można docenić rezultaty zabiegu. Lepszy koloryt skóry, poprawa krążenia oraz lepsza przyswajalność kosmetyków - takie zalety zabiegu doceni pewnie każda kobieta. Skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona, co przekłada się na poprawę wyglądu.

Gabinety kosmetyczne coraz chętniej oferują zatem takie zabiegi kosmetyczne tym kobietom, które chcą pozbyć się pierwszych zmarszczek, choć możliwości wykorzystania mikrodermabrazji są znacznie szersze. Zabiegi tego typu pomagają w walce z przebarwieniami posłonecznymi oraz z rozszerzonymi porami. Można je też wykorzystać w celu oczyszczenia skóry oraz poprawienia krążenia.