Zabiegi kosmetyczne - jonoforeza

JonoforezaDla współczesnej kobiety piękny wygląd jest jednym z symboli sukcesu. Nic więc dziwnego, że większość kobiet stara się możliwie jak najlepiej dbać o swój wygląd, a codzienna pielęgnacja skóry staje się dla nich wyjątkowo ważną kwestią. Z pomocą przychodzą im również gabinety kosmetyczne, w których oferowane są coraz nowsze i ciekawsze terapie.

  • Jakie zabiegi kosmetyczne pomagają tym kobietom, które chcą przechytrzyć czas i walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry?

Kobietom, które posiadają cerę dojrzałą, gabinety kosmetyczne mogą polecić wiele ciekawych i skutecznych zabiegów. Jednym z nich jest jonoforeza.

  • Na czym polegają takie zabiegi kosmetyczne? Na jakie efekty można liczyć w ich przypadku?

Jonoforeza ma jedno, ważne zadanie - dostarczyć skórze specjalnych substancji czynnych, które prowadzą do jonizacji. Substancje te mają przedostać się do głębszych warstw skóry. To, ile substancji czynnych otrzyma skóra podczas zabiegu, uzależnione jest od kilku czynników. Ogromne znaczenie ma tu czas trwania zabiegu oraz zastosowane w jego trakcie natężenie prądu. Wielkość elektrod to kolejny czynnik, który wpływa na przebieg oraz na skuteczność takiego zabiegu.

  • Jakie substancje czynne są wprowadzane do skóry?

Gabinety kosmetyczne w trakcie takiego zabiegu zazwyczaj stawiają na roztwory wodne, np. preparaty w ampułkach. Stosowane są też aniony, czyli anionowe substancje czynne. Dzięki takim substancjom mięśnie są pobudzane do lepszej pracy, co poprawia ich napięcie i pozwala cieszyć się pacjentce piękniejszym wyglądem.

Miłość nieszczęśliwa oraz fatalna w literaturze

Nieszczęśliwa miłośćChciałbym przedstawić kilka przypadków osób, które się nieszczęśliwie zakochały lub ich miłość okazała się fatalna. Temat ten jest

Sztuczne słodziki a problemy z fenyloalaniną

Sztuczne słodzikiTrzymanie zdrowej diety w tych czasach staje się coraz trudniejsze, pomimo tego, że powstaje całe multum sklepów ze zdrową żywnością. Mamy pełno

Komórki macierzyste. Recepta na dłuższe życie

Komórki macierzyste O komórkach macierzystych mówi się niemało. Temat ten pojawia się zarówno w aspekcie pozytyw