Zabarwienia skóry - o jakich problemach ze zdrowiem mogą one świadczyć?

Zabarwienia skóryProblemy związane z zabarwieniami skóry mogą mieć wiele przyczyn i świadczyć o wielu różnych chorobach. Bez wątpienia jest to problem, który nie może być zignorowany i który wymaga szybkiej interwencji ze strony lekarza.

  • Jakie zabarwienia skóry są niepokojącym objawem?
  • O jakich chorobach może świadczyć ich pojawienie się?

Zacznijmy od tego, że zabarwienia skóry mogą przybierać różną formę, mogą też świadczyć o różnych problemach ze zdrowiem. Żółtawy odcień skóry może się zatem okazać objawem żółtaczki lub choroby trzustki, choć często przyczyną tego problemu okazuje się dieta, w której karoten pojawia się w zbyt wielkich ilościach. Brązowo-żółtawy odcień skóry może być z kolei objawem przewlekłej niewydolności nerek - poważnej choroby, której nie można ignorować.

Zabarwienia skóry, które przybierają formę uciążliwych zaczerwienień, mogą z kolei świadczyć o problemach z nadmierną ilością hemoglobiny. O anemii lub problemach z sercem świadczy często bladość skóry, problem ten często pojawia się również u osób mających problemy z tarczycą. Niebieskawy odcień skóry może natomiast być symptomem zatrucia organizmu ciężkimi metalami, które dla ludzkiego zdrowia i życia są poważnym zagrożeniem.

Takie objawy, jakimi są zabarwienia skóry, nie mogą być ignorowane. Każda nieestetyczna plama na skórze może się przecież okazać symptomem poważnej choroby. Im wcześniej uda nam się ją wykryć, tym lepiej. Warto zatem uważnie obserwować skórę i sprawdzać, czy nie wysyła nam ona sygnałów związanych z ogólnym stanem naszego zdrowia.