Współczesna stomatologia

StomatologiaGdyby tak każdego z nas zapytać o to, z czym kojarzymy gabinety dentystyczne, oprócz strachu zapewne wymienilibyśmy leczenie. Tymczasem współczesna stomatologia to też estetyka, protetyka, dosyć zaawansowana diagnostyka i implanty. Przyjrzyjmy się im po kolei.

Wybielanie zębów

Stomatologiczne wybielanie zębów przeprowadza się już od bardzo wielu lat, ale stosunkowo niedawno trafiły do nas metody umożliwiające natychmiastowe wybielanie. Takie wybielanie przeprowadza się z użyciem lampy - katalizatora żelu wybielającego.

Dzięki wybielaniu popularność stomatologii estetycznej znacznie wzrosła, choć wciąż daleko nam do zachowań typowych m. in. dla obywateli zachodniej części Europy.

Diagnostyka

Nowoczesna diagnostyka wykorzystuje kamery wewnątrzustne i pantomografię, która pozwala na panoramiczne prześwietlenie części twarzoczaszki. Tej części, w której znajduje się nasz aparat zębowy i kości. Pantomografia jest ma szerokie zastosowanie między innymi w procesie implantacji. Pantomogramy służą zarówno do oceny uzębienia przed zabiegiem (możliwość implantacji) jak i oceny stopnia integracji kości z implantem już po jego wszczepieniu.

Implanty 3i

Implanty zębów 3i to zaledwie jedna z dostępnych marek, ale należy przyznać, że marka najlepsza - te implanty zbierają zdecydowanie najwyższe oceny wśród stomatologów. Dzięki takiej jakości implantacja oznacza możliwość odbudowy zęba (wraz z korzeniem) na bardzo długi okres czasu, nawet bezterminowo - pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji implantów i całego uzębienia ze strony pacjenta.