Wróżki, wróżby, uroki i karty Tarota

Wróżki, wróżby, uroki i karty TarotaPochodzenie kart tarota jest niejasne do chwili obecnej. Jedni twierdzą, że karty zostały zamówione przez króla jednak każde źródło podaje innego władcę i inny kraj pochodzenia.

Kościół katolicki twierdzi, że są biblią szatana, kolejna teoria mówi, że w 1526 roku popularna była gra w tarroci i karty powstały właśnie w tym celu.

Karty Tarota

Bez względu na pochodzenie karty tarota są owiane tajemnicą, kojarzą się z magią, budzą ciekawość i lęk. Wiele osób obawia się wróżby z tarota twierdząc, że wyczytana z nich przyszłość zostaje nieodwracalnie przypieczętowana i nie można już nic zmienić. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że wróżba jest dobra, jednak wielu z nas obawia się tragicznych wydarzeń przed, którymi nie będą mogli siebie i bliskich ustrzec.

Wróżbici przekonują jednak, że tarot pokazuje przyszłość, wskazuje drogi którymi możemy poprowadzić własne życie, konsekwencje różnych wyborów. Oczywiście w ten sposób przedstawiona sprawa zachęca do skorzystania z usług osoby przewidującej przyszłość. Jednak należało by się najpierw zastanowić czy na pewno ta wiedza jest nam potrzebna.

Uroki

W internecie można znaleźć historię przynajmniej kilkunastu osób, które nie były w stanie żyć ze świadomością tego jaka ich czeka przyszłość. Jedni kompletnie nic nie robili oczekując jedynie na przepowiedzianą katastrofę, inni tak bardzo pragnęli przepowiedzianego sukcesu, że popadali w pracoholizm, a jeszcze inni obsesyjnie pilnowali partnerów ponieważ karty przepowiedziały zdradę.

Są również historie osób, które popadły w poważne kłopoty i nie widząc żadnego wyjścia, korzystały z usług wróżbitów, a Ci podpowiadali im jak rozwiązać problemy. Można więc powiedzieć, że tarot jest skuteczny. Jednak wielu czytających przyszłość z Tarota twierdzi, że u osób z bardzo silną osobowością karty pokazują nie przyszłość a pragnienia i skrywane myśli, oraz podświadome marzenia, do których nie chcą się przyznać nawet przed sobą, bądź nie mają o nich pojęcia. Jeśli teoria ta jest prawdziwa to w przypadku osób szukających rozwiązania swoich kłopotów odpowiedzi może nie podsuwają karty, a jedynie pokazują, która z branych pod uwagę możliwości jest najlepsza.

Bardzo ważne jest by osoby ciekawe swojej przyszłości w pierwszej kolejności zastanowiły się, czy potrafią zachować dystans do tego co przepowiedzą karty tarota. Nie każdy ma wystarczająco silną osobowość by znając swoją przyszłość kierować życiem obiektywnie, a nie przez pryzmat oczekiwanych w przyszłości wydarzeń. Należy również zastanowić się czy będziemy potrafili żyć ze świadomością przedwczesnej utraty kogoś bliskiego z powodu choroby czy wypadku.

Wróżby i wróżki

Jeśli już zdecydujemy się na wróżbę z kart tarota wybierzmy profesjonalistę, by nie usłyszeć zamiast przyszłości steku bzdur. Należy pamiętać, że nie każdy kto nazywa się wróżbitą i ma karty tarota potrafi z nich czytać.

Rozsądna, profesjonalna wróżka zawsze pyta czy chcemy usłyszeć również złe rzeczy, jeśli widzi niebezpieczeństwo, którego możemy ominąć ostrzega i podpowiada jak do niego nie dopuścić. W przypadku starty bliskich i tragicznych wypadków, których nie można uniknąć raczej nie informuje o tym, a jeśli już to robi to w taki sposób byśmy nie wiedzieli o kogo dokładnie chodzi i nie czekali każdego dnia na tragiczny wypadek męża czy innej bliskiej osoby.

Komentarze

Magda
To prawda z tym lękiem, również obawiam się poznania niekoniecznie pozytywnych aspektów mojej przyszłości. Dlatego wciąż waham się, czy warto inwestować w takie usługi. Nie można jednak odmówić tego, że karty tarota przyciągają wzrok oraz ciekawią przeciętnego konsumenta. Zamówiłam talię z ciekawości, na Tik Toku wyświetlił mi się profil Synergie, gdzie dość obszernie podjęli się tematu. Zobaczymy, co wyjdzie z tego eksperymentu ;)
https://sklep.synergiepolska.pl/karty-tarota.html