Wrastające włoski po depilacji

Wrastające włoski po depilacjiWrastające włoski to problem wielu pań, które kilka dni wcześniej ogoliły swoje nogi. Niezależnie od sposoby z jakim pozbyliśmy się zbędnego owłosienia - maszynka do golenia, pęseta czy depilator, wrastające włoski mogą się pojawić. Takie miejsca możemy dość szybko znaleźć, ponieważ skóra staje się czerwona, a potem szybko powstają nawet krosty.

Owy problem może pojawić się nie tylko na nogach, ale również pod pachami czy w okolicach intymnych. Zaraz po wyszukaniu takich miejsc chcemy od razu pozbyć się tego problemu. Najczęściej dochodzi do tego, że zaczynamy wyciskać włosa, by wyszedł na zewnątrz. Musimy jednak pamiętać, że istnieją metody, które pozwolą nam zapobiegać wrastającym włoskom.

Jak jednak powstaje owy problem?

Jest on niezwykle prosty do wytłumaczenia. Włoski są po prostu zbyt słabe, aby przebić się przez skórę. Przez to dochodzi do zapalenia mieszka włosowego. Aby temu zapobiec należy zakupić odpowiedni krem do depilacji. W aptekach zauważmy, że na półkach faktycznie oferowane są nam owe kremy. Przy jego zakupie zwróćmy uwagę, że mogą być one podzielone na rodzaj skóry. Tutaj oczywiście wybierajmy te specyfiki, które są przeznaczone dla naszego typy skóry (normalna, sucha, wrażliwa). Po zakupie kremy warto dokładnie przeczytać całą ulotkę i stosować się do zawartych tam zaleceń.

Oczywiście jak w większości innych problemów i tutaj możemy zapobiegać, a nie leczyć. Jako, że problemem wrastający włosków jest często zbyt gruba skóra warto co jakiś czas, systematycznie wykonywać peeling ciała. Dzięki temu prostemu procesowi usuniemy zbędny, martwy naskórek. Dzięki temu włoski nie będą miały tak dużych trudności, by się przebić przez skórę. Podczas kąpieli używajmy gąbki.

Podstawą jest jednak odpowiednie oczyszczanie skóry i nawilżanie jej. Jak widać na wrastające włoski jest wyjście. Ale warto temu zapobiegać. Jeśli nie dbamy o dobrą kondycję naszej skóry to musimy liczyć się z wrastającymi włoskami. Jednak pamiętajmy, że po ich wyciśnięciu nasza skóra wygląda jeszcze gorzej. Dlatego zadbajmy o nawilżenie i peeling naszej skóry.