Woda kokosowa i jej zdrowotne właściwości

Woda kokosowaOd jakiegoś czasu obserwujemy trend, który polega na zdrowotnym i urodowym zastosowaniu wody kokosowej. Nie bez powodu gwiazdy, takie jak Madonna, zakochały się w tym cudownym napoju. Woda kokosowa to źródło witamin, minerałów i fantastyczny sposób na regenerację organizmu.

Czym jest woda kokosowa?

Woda kokosowa to naturalny napój, który pozyskuje się z niedojrzałych, zielonych owoców palmy kokosowej. Jest sterylnie czysta i bogata w składniki mineralne, a naturalny proces filtracji, jakiemu podlega w drzewie sprawia, że nie ma konieczności dodawania do niej żadnych, sztucznych dodatków.
Woda kokosowa zawiera m. in.:

  • elektrolity,
  • kwas laurynowy,
  • składniki mineralne, takie jak fosfor, wapń, magnez i potas,
  • witaminy - C i kompleks witamin z grupy B,
  • kinetynę (naturalny hormon wzrostu).

Dobrej jakości woda kokosowa nie zawiera słodzików, konserwantów, barwników ani regulatorów kwasowości, jest całkowicie naturalnym produktem, którego nie poddaje się żadnej obróbce.

Wpływ wody kokosowej na ludzki organizm

Prozdrowotne i prourodowe właściwości wody kokosowej są nieocenione. Przede wszystkim obniża ona w organizmie poziom złej frakcji cholesterolowej. Dodatkowo wspomaga działanie serca i całego układu krwionośnego. Reguluje pracę układu nerwowego, aktywuje pracę nerek i pomaga usunąć kamienie nerkowe, a także przeciwdziała zatruciom i biegunkom.

Systematyczne spożywanie wody kokosowej sprawia, że ludzki organizm otrzymuje odpowiednią dawkę wysokojakościowych elektrolitów, a włosy, skóra i paznokcie zostają zauważalnie wzmocnione i odżywione. Woda kokosowa opóźnia procesy starzenia, odżywia komórki i umożliwia im optymalną regenerację. Związki zawarte w wodzie kokosowej dosłownie wymiatają wolne rodniki, a tym samym minimalizują zmarszczki i zapobiegają tworzeniu się nowych.

Silne nawadnianie organizmu

Woda kokosowa ma zdolność nawodnić nasz organizm nawet 10 razy mocniej, niż zwykła woda czy soki. Zawartość wymienionej wcześniej kinetyny powoduje dodatkowo, że fibroblasty (komórki skóry) są silniejsze i wolniej się starzeją. Napój ten polecany jest więc osobom w każdym wieku, a szczególnie dzieciom, gdyż zwiera kwas laurynowy, związek podobny do tego, jaki znajduje się w mleku matki.

Z dobrodziejstw wody kokosowej korzystać powinni przede wszystkim sportowcy i osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną. Działa bowiem ona lepiej niż jakikolwiek napój izotoniczny. Aktywuje organizm, wzmacnia, nawadnia, dostarcza ogromnej ilości korzystnych substancji i działa przeciwzakrzepowo. Nie istnieją żadne, medyczne przeciwwskazania do jej spożycia, jest odpowiednia nawet dla cukrzyków, gdyż nie zawiera dodatku cukru.

Łyk wody kokosowej, to łyk zdrowia z najczystszej postaci. Warto zastąpić nią zwykłe soki, herbatę czy wodę, bo w krótkim czasie będziemy mogli dostrzec, jak pozytywnie wpływa na nasz organizm. W Hollywood już zakochano się w wodzie kokosowej, jak widać z dobrym efektem bo gwiazdy z roku na rok coraz bardziej promienieją urodą i witalnością.