Woda - eliksir młodości i zdrowia

WodaOrganizm człowieka w około 60-70% składa się z wody. Jest to element niezbędny do przeżycia i prawidłowego funkcjonowania ciała. Jesteśmy otaczani informacjami o zbawiennych skutkach regularnego picia wody, zachęcani na każdym kroku do sięgnięcia po butelkę życiodajnego płynu. Skoro zatem każdy wie, że trzeba pić wodę, dlaczego wciąż tak mało z nas to robi?

Źródła podają, że dorosły człowiek powinien pić około dwóch litrów wody dziennie. Wydawać by się mogło, iż jest to ilość ogromna. Ale czy na pewno? Dwa litry wody, to inaczej osiem szklanek. Wychodzi więc na to, że wystarczy pić szklankę wody, mniej więcej co godzinę, lub dwie. Czy dwa litry wody nadal wydają się być nie do wypicia w ciągu dnia?

Wielu ludzi tłumaczy się tym, iż notorycznie zapomina o wypiciu wyżej wspomnianej szklanki co godzinę. Ale od tej pory nie powinno być to już problemem, bowiem w przeciągu ostatnich lat powstało wiele aplikacji ułatwiających nam wykonywanie tak prostych czynności, jak właśnie regularne picie wody. Tego typu aplikacje mogą nam pomóc w dokładnym wyliczeniu ilości wody jaką potrzebuje nasz organizm w ciągu doby. Wyliczenia te podparte są naszym wzrostem, wagą i wiekiem. Co więcej, aplikacja przypomina nam o wypiciu szklanki wody, dzięki czemu zawodząca pamięć nie będzie już wymówką.

Często również można usłyszeć, że dużym problemem jest smak wody, a raczej jego brak. Większość ludzi jest przyzwyczajona do słodkich napoi, pełnych cukru, konserwantów i barwników. Dlatego też, tak trudno przestawić się na picie wody, która przecież nie dostarczy nam żadnych wyjątkowych doznań smakowych. Dobrym rozwiązaniem mogłyby wydawać się coraz popularniejsze ostatnio wody smakowe, jednak tylko pozornie są one zdrowe. Dzięki marketingowi i reklamom, wielu ludzi uwierzyło, że tego typu napoje są mogą być doskonałym substytutem wod - woda i środki do zachowania jej zdatności do użycia.

Niestety, rzeczywistość jest inna. Wystarczy spojrzeć na skład, na którym widnieją różnego rodzaju aromaty, substancje konserwujące i słodzące. Na szczęście, istnieje jednak inny sposób aby nadać wodzie niepowtarzalny smak, nie dodając przy tym jednoczenie wyżej wymienionych, niekorzystnych dla ludzkiego organizmu składników. Do wody, można bowiem dodać dowolny owoc, czyniąc ją słodką i smaczną. Najpopularniejszym dodatkiem jest cytryna i mięta, które sprawią, że woda stanie się jeszcze bardziej orzeźwiająca. Innym popularnym owocem dodawanym do wody jest truskawka lub jabłko. Wybór jest ogromny i każdy znajdzie smak, który trafi idealnie w jego gusta.

Wiele osób zapewne zastanawia się teraz, o co tyle szumu i dlaczego tak naprawdę picie wody jest tak ważne? Warto zatem przyjrzeć się ogromnej ilości zalet wynikających z regularnego nawadniania organizmu. Pierwsze i najważniejsze są oczywiście korzyści zdrowotne. Jak wspomniane było wyżej, organizm człowieka składa się z 60-70% z wody, zatem picie jej jest lekiem niemalże na każdą dolegliwość. Przede wszystkim, woda doda nam energii i sprawi, że notoryczne zmęczenie nie będzie nam już doskwierało w ciągu dnia. Możemy również pozbyć się bólów głowy, które często są wynikiem nieodpowiedniego uwodnienia tkanki mózgowej. Co więcej, woda może zapobiec rozwojowi nowotworów, bowiem wypłukuje toksyny odpowiedzialne za ich powstawanie. Udowodniono również, że osoby pijące dwa litry wody dziennie rzadziej chorują na serce. Są to tylko niektóre korzyści zdrowotne, a trzeba mieć na uwadze, że jest ich o wiele więcej.

Dzięki piciu wody, zauważymy również pozytywne zmiany w naszym wyglądzie. Woda przede wszystkim poprawia metabolizm. Nie bez powodu, głównym zaleceniem podczas odchudzania jest picie wody. Regularne przyjmowanie płynów jest w stanie wiele zdziałać i każdy, kto pragnie zadbać o swoją sylwetkę, powinien jak najszybciej sięgnąć po butelkę wody. Oprócz tego, woda ujędrnia i nawilża skórę, dzięki czemu spłyci również zmarszczki, co jest z pewnością świetną wiadomością dla większości pań.

Woda to inaczej eliksir młodości i zdrowia. Jeśli pragniesz w swoim życiu jakiejś pozytywnej zmiany, zacznij od picia wody. Obiecujemy, że efekty pojawią się szybciej niż myślisz.