Włoskie płytki ceramiczne i gresy

Włoskie płytki ceramicznePłytki ceramiczne to idealne wykończenie pomieszczeń, których trzymanie w czystości stanowi kwestię pierwszorzędną. Zastosowanie znalazły one przede wszystkim w kuchniach, łazienkach oraz w wykończeniu powierzchni płaskich, zwłaszcza tych o większym metrażu.

Produkcja płytek ceramicznych jest czasochłonnym procesem, który rozpoczyna się od połączenie gliny, pisaku, talku oraz minerałów uszlachetniających w jedną masę, którą wzbogaca się o wodę, a następnie poddaje się procesowi ciągnienia lub prasowania.

Tak przygotowane płytki są następnie wypalane w temperaturze 1000-1300 stopni Celsiusza. W zależności od rodzaju płytek proces ich wypalania może sięgnąć nawet do 30 godzin. Ostatnim etapem produkcji jest ich zdobienie. Płytki są malowane i dekorowane tak aby nadać im odpowiedni motyw, wzór lub barwę. Warto pamiętać, że płytki ceramiczne to wyrób w pełni naturalny a dzięki złożonemu procesowi ich produkcji są one łatwe w utrzymaniu w czystości, nie wytwarzają toksyn, są odporne na zapalenie, a niektóre z nich są również mrozoodporne.

Płytki ceramiczne pochodzące z Włoch

W ostatnich latach popularnością cieszą się płytki ceramiczne pochodzące z Włoch. Charakteryzuje je głównie wysoka jakość ich wykonania. Płytki te bez cienia wahania doskonale sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach domowych, mieszkalnych jak również lokalach handlowo-usługowych. Mrozoodporne warianty zastosować można na balkonach i tarasach. Włoskie, bogate wzornictwo wyznacz trendy w ceramice ściennej i podłogowej na całym świecie. Decydując się na wykończenie łazienki włoskimi płytkami zyskujemy gwarancję najwyższej jakości oraz niepowtarzalnego, bardzo oryginalnego wykończenia. Zapewne właśnie to sprawia, że włoscy projektanci i producenci królują na światowych listach produkcji płytek ceramicznych. Ich fantazja i pomysłowość podziwiana jest już od wielu lat.

Włoskie płytki ceramiczne jak już wspomniano słyną w wysokiej jakości. Wykorzystując je do aranżacji pomieszczenia zyskujemy gwarancję nieskazitelnego efektu na lata. Spełniają one wszystkie restrykcyjne normy jakim ten produkt podlega. Parametrami poświadczającymi jakość włoskich wyrobów jest min. ich wysoka odporność na ścieralność co jest niezwykle istotne, zwłaszcza przy modelach typowo dekoracyjnych. Ponad to płytki te są dokładnie kalibrowane, co oznacza, że wszystkie są niemalże identycznego wymiaru. Jest to cecha trudne do osiągnięcia przy tak delikatnym materiale.

Włoskie płytki to jeden z najczęściej eksportowanych do naszego kraju produktów. Cieszą się one nieskazitelną opinią i ogromnym zainteresowaniem. Każdy ceniący się salon płytek ceramicznych ma w swojej ofercie co najmniej kilka modeli tych produktów. W tym przypadku jak najbardziej cena idzie w parze z jakością, a ta oferowana przez Włochów spełni wymagania każdego klienta. Kompozycje z włoskich płytek ceramicznych tworzą wzory na długo zapadające w pamięci, a łazienka wykończona za ich wykorzystaniem będzie cieszyć oczy na lata. Jeżeli marzy nam się efekt niczym z bajki jest to rozwiązanie wręcz stworzone na nasze potrzeby.

Na zdjęciach - kolekcja płytek ceramicznych firmy Mutina z serwisu miradalfa.pl