W jakim wieku warto zacząć odmładzanie twarzy laserem?

Laserowe odmładzanie twarzyWiększość osób, słysząc o zabiegach medycyny estetycznej, myśli o terapiach przeznaczonych dla osób w wieku powyżej 40-50 lat. Tymczasem odmładzanie twarzy laserem, które jest nie tylko świetne w usuwaniu skutków starzenia się skóry dojrzałej (np. zmarszczek i przebarwień), ale też przeznaczone jest do problemów młodszej cery i pozwala na przedłużenie jej młodości. Odpowiedź na pytanie "jaki jest najlepszy czas na zabiegi laserowe" brzmi: to zależy.

W jakim wieku warto rozpocząć laseroterapię?

Laserowe zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są do leczenia wielu różnych problemów skórnych, dlatego trudno wskazać konkretny wiek rozpoczęcia laseroterapii. Nawet tzw. lasery na zmarszczki, których głównym celem jest odmładzanie skóry, można zastosować w przypadku osób bez widocznych skutków starzenia się skóry. Takie urządzenia, jak laser Alma Harmony DYE-VL PRO służą nie tylko do redukcji zmarszczek, ale też wyrównania i poprawy kolorytu cery oraz ogólnej poprawy kondycji skóry.

Wiele osób uważa, że ich skóra jest za młoda na odmładzanie twarzy laserem. Eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie podkreślają, że wiek nie ma dużego znaczenia. Nie warto czekać, aż zmiany się pogłębią, lepiej reagować od razu, nawet w młodym wieku. O tym, czy laserowe odmładzanie twarzy może zostać wykonane u osoby w danym wieku, decyduje lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji z pacjentem.

Na czym polega odmładzanie twarzy laserem?

Wiek pacjenta może mieć dla lekarza znaczenie w doborze odpowiedniego lasera. W przypadku skóry z drobnymi zmarszczkami przeprowadza się zazwyczaj odmładzanie twarzy laserem nieablacyjnym, np. Alma Harmony DYE-VL PRO. Światło lasera dociera do głębokich warstw skóry, gdzie stymuluje przebudowę kolagenu. Laser frakcyjny nieablacyjny nie uszkadza naskórka, dzięki czemu okres rekonwalescencji jest wyraźnie skrócony. Urządzenie to jednak nie poradzi sobie z głębokimi zmarszczkami, silnymi przebarwieniami i znamionami tak dobrze, jak laser frakcyjny ablacyjny, np. Alma Harmony iPixel, który działa poprzez naruszenie zewnętrznej warstwy naskórka. Następuje silne złuszczenie naskórka, dzięki czemu skóra może przeprowadzić intensywne procesy regeneracyjne, prowadzące do redukcji takich zmian, jak zmarszczki na czole, blizny potrądzikowe czy wiotkość skóry.

Należy pamiętać, że odmładzanie twarzy laserem nie jest zabiegiem jednorazowym. W większości przypadków konieczne jest wykonanie serii zabiegów i korzystanie z cyklicznych zabiegów przypominających. Liczba oraz częstotliwość zabiegów odmładzania laserowego zależy m.in. od wieku pacjenta, rozległości problemu oraz indywidualnych predyspozycji. Specjalista może również zaproponować wykonanie terapii łączonej, składającej się z kilku różnych zabiegów laserowych i/lub innych procedur medycyny estetycznej dla wzmocnienia i przedłużenia efektów odmładzania twarzy laserem.

Co daje laserowe odmładzanie skóry?

Lasery stosowane w klinikach medycyny estetycznej pozwalają na leczenie problemów zarówno młodej, jak i dojrzałej skóry:

  • drobne zmarszczki,
  • przebarwienia posłoneczne,
  • szara i zmęczona cera,
  • popękane naczynka,
  • rozszerzone pory,
  • rumień na twarzy,
  • trądzik różowaty,
  • zmiany barwnikowe,
  • blizny potrądzikowe.

Ponieważ odmładzanie twarzy laserem może dotyczyć wielu schorzeń, nie ma idealnego wieku do rozpoczęcia leczenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym odmładzaniu skóry i przekonać się, czy laseroterapia jest dla Ciebie, umów się na konsultację w klinice medycyny estetycznej - zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl/.

Komentarze