Trening cardio

Trening cardioMasz ci los! Znowu to samo, znowu przytyłaś, znowu nie potrafisz schudnąć, a zbliża się lato i spędzanie wolnego czasu na plaży w otoczeniu ciepłego słońca i pięknych... no właśnie, pięknych i szczupłych ludzi. Jeśli zagryzasz paznokcie z nerwów przed takim czasem, wiesz, że nadszedł ten okres, kiedy sport stanie się twoim najbliższym przyjacielem, a pierwszym krokiem w jego kierunku jest trening cardio.

Na szczęście nie taki diabeł straszny jak go malują, wszystko będzie dobrze. Jeśli nie masz wystarczającą dużej ilości pieniędzy, możesz po prostu odpalić youtube'a, jest od pełen różnych treningów na każdą część ciała, jaką sobie wymarzysz. Jest pilates, jest joga, są treningi wytrzymałościowe i siłowe, co tylko chcesz. Są też poradniki, jak zacząć biegać, pływać, jak wybrać odpowiednie wyposażenie do tych dyscyplin. Nagle sport staje się ciekawy, przekonasz się już po pierwszych tygodniach, bez wątpienia wsiąkniesz w to. Trening cardio sam w sobie nie jest trudny, tylko długi.

Jeśli na przykład biegasz, to nie możesz tego robić piętnaście minut, tylko co najmniej pół godziny, a najlepiej i godzinę. Optymalne jest czterdzieści minut. Co jeszcze? Pamiętaj, by przed bieganiem się rozgrzać i rozciągnąć. Rozgrzewka i rozciąganie to dwie czynności najczęściej zapominane przez osoby, które uprawiają sport (szczególnie początkujące) i to one prowadzą do kontuzji, a trening cardio i kontuzja to coś normalnego. Każdy sportowiec wie, co to znaczy zwichnięta noga czy ścięgno. Jednak tak bardzo kocha to, co robi, że nie zwraca na to uwagi.