Szorstkie łokcie - poważny problem

Szorstkie łokcieBardzo ciekawym i częstym problemem skóry mogą być szorstkie łokcie. A dlaczego akurat to ciekawe problem?

Ponieważ wiele osób uważa, że systematycznie nawilża swoją skórę, a mimo tego ich łokcie nadal są szorstkie i nieładne w wyglądzie. Prawda jest taka, że w tym przypadku akurat zwykły krem nawilżający, które może być stosowany na całe ciało może nam nie pomóc jeśli chodzi o łokcie.

Na szczęście znajdziemy w sieci mnóstwo gotowych i sprawdzonych sposobów na suchą skórę na łokciach. Pierwszym i tym samym jednym z najpopularniejszych sposobów jest okład z oliwy z oliwek. Ważne jest, aby była ona ciepła. Najlepiej przygotować sobie dwie nieduże miseczki i tam wlać wspomnianą oliwę z oliwek. Następnie maczamy w nich łokcie. Powinniśmy je trzymać tam co najmniej kilkanaście minut. Aby efekty były widoczne należy to powtórzyć trzy razy w tygodniu. Nie jest to trudny i czasochłonny zabieg, dlatego będąc nawet bardzo zabieganym powinniśmy znaleźć nieco czasu.

Kolejnym sposobem jest peeling. Jako że mamy do czynienia z grubą warstwą naskórka to peeling pomoże nam się go pozbyć. Jeśli chodzi o sam specyfik to możemy go kupić w aptece, a nawet wykonać samemu w domu (wystarczy cukier wymieszać z żelem do mycia). To najpopularniejsze domowe sposoby na walkę z szorstkimi łokciami. Oczywiście w sieci znajdziemy mnóstwo innych rozwiązań.

Oprócz takich domowych zabiegów o naszą skórę na łokciach możemy zadbać jeszcze poprzez inne sposoby. Przede wszystkim używajmy kosmetyków do suchej skóry. Nawilżanie łokci jest niezmiernie ważne i przynosi efekty. Często zmiany są widoczne nawet po dostosowaniu odpowiednio zbilansowanej diecie.

Musimy jednak cały czas obserwować swoją skórę w tych okolicach. Jeśli stosujemy wszystkie powyższe rady, a nadal nie widać żadnych zadowalających efektów to znak, że trzeba udać się do lekarza. Do oczywiście ostateczność, ale jeśli nawet kosmetyczka nie poradziła sobie z naszym problemem to warto zapisać się do dermatologa. Być może przyczyną takiej skóry jest choroba.