Suche olejki do ciała

O właściwościach zwykłych olejków wiemy naprawdę sporo. Przynoszą one wiele korzyści, ale nie każdy lubi je stosować. Często mogliśmy wtedy usłyszeć o stosowaniu suchych olejków. Czym tak naprawdę są? Czym różnią się od znanych nam olejków do ciała? Jeśli chodzi o samą formułę to nie znajdziemy tutaj znaczących różnic.

To co jednak możemy zauważyć to fakt, że w przypadku suchych olejków została ona wzbogacona.

Znajdziemy w nich także emolienty, które powodują, że skóra po ich aplikacji nie jest lepka. To bez wątpienia największa zaleta tego produktu. Na samym rynku możemy zauważyć kilka wersji suchych olejków. Możemy zakupić je zarówno w buteleczce, ale także w formie spreju.

Oprócz różnej formy mamy do wyboru także olejki z różnymi dodatkami. Pytanie brzmi czy warto kupować te z drobinkami czy też nie. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że suchy olejek sam w sobie nie nada naszej skórze takiego połysku jak zwykły olejek. Dlatego też jeśli zależy nam na tym efekcie warto zainwestować w suchy olejek z drobinkami. Z pewnością przeznaczony jest on dla osób, które mają ciemną karnację lub też są opalone. Owy olejek z drobinkami warto stosować także podczas wyjść ze znajomymi.

Czy suche olejki stosuje się tylko i wyłącznie do skóry? Otóż nie tylko. Tak naprawdę możemy się nimi wysmarować od góry do dołu. Włączając w to nawet włosy. Jednak zanim to zrobimy warto przeczytać co nieco o ich składzie. Może się bowiem okazać, że nie są one przeznaczone na jakąś część ciała. W szczególności należy uważać na włosy. Jak wiadomo mamy tu do czynienia z olejkiem, którego nadmiar może doprowadzić do efektu przetłuszczenia się włosów. Należy je zatem stosować z umiarem. Mimo wszystko są one coraz chętniej kupowane. Efekt braku lepkości skóry przekonuje nas do ich stosowania. Nie musimy czekać przed wyjściem, kiedy olejek przestanie się kleić. Dlatego też nie bójmy się skorzystania z czegoś nowego. Niech nazwa nas tu nie wystraszy. Suche olejki do ciała z pewnością zagoszczą w naszej kosmetyczce na dłużej.