Zdrowy styl życia

Podstawy zdrowego żywienia - białka, cukry i tłuszcze, witaminy, woda, sole mineralne

Zdrowe żywienieZdrowe odżywianie jest podstawą dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Prawda ta wydaje się być niepodważalna, a współcześnie coraz więcej ludzi zaczyna wcielać ją w życie, starając się wybierać zdrową i ekologiczną żywność w sklepach. Żeby jednak móc samemu zaplanować zdrowe odżywianie, należy zapoznać się z podstawową wiedzą na temat składników żywności.

Więcej…

 

Orzechy brazylijskie - właściwości, kalorie, selen

Orzechy brazylijskieOrzechy brazylijskie - bogate żywieniowo źródło selenu

Wiele cennych roślin wzbogacających zdrową dietę pochodzi z południowoamerykańskich lasów tropikalnych. Warto z nich korzystać, ponieważ różnorodność składników stosowanych w posiłkach sprawia, że zawierają one mnóstwo wartościowych minerałów, witamin i innych substancji aktywnych.

Więcej…

   

Cukier brzozowy ksylitol - naturalny słodzik nie tylko dla diabetyków

Cukier brzozowyCukier brzozowy - naturalny słodzik

Znamy już wiele rodzajów cukru. Na co dzień używamy cukru białego, coraz więcej osób przekonuje się za to do cukru brązowego, zwanego również trzcinowym… To tego grona dołącza dziś jeszcze jeden typ, coraz bardziej zyskujący na popularności. Mowa o cukrze brzozowym, stanowiącym kolejną metodę na słodzenie kawy czy herbaty.

Doskonale wiemy, jak wiele złego czyni w naszym organizmie cukier biały, który przyczynia się do nadwagi, chorób zębów oraz problemów z gęstością kości.

Więcej…

 

Całujemy się coraz rzadziej

0Wyniki międzynarodowych badań są jednoznaczne. Obecnie całujemy się ponad 2 razy rzadziej, niż jeszcze dwadzieścia lat temu. A wszystko z powodu przemęczenia oraz szybkiego tempa życia.

Więcej…