Skuteczne sposoby na pozbycie się rozstępów

RozstępyRozstępy to problem, który dotyczy około 90% kobiet, a ich przyczyny bywają naprawdę różne. Powstają one na skutek zbyt szybkiego rozciągania się skóry - przez nagłe przybranie na wadze, zmianę wzrostu i budowy sylwetki w okresie dojrzewania, w wyniku zmian hormonalnych, które zachodzą w czasie ciąży, a nawet przez szybki przyrost masy mięśniowej.

Rozstępy to rodzaj blizn, które przybierają postać równoległych pasm na powierzchni skóry. Jak wiadomo, skóra każdego ma swoją wytrzymałość i kiedy jest bardzo naciągana, to nie nadąża z produkcją odpowiedniej ilości włókien kolagenowych i elastynowych, które tworzą jej strukturę. W ten sposób skóra ulega osłabieniu i w efekcie powstają na niej charakterystyczne wrzecionowate pęknięcia. Z początku zmiany te mają kolor różowy albo fioletowy, a z czasem powoli bledną i stają się prawie białe.

Miejsca, w których najczęściej pojawiają się rozstępy to piersi, uda, biodra, pośladki, brzuch, ramiona i plecy. Choć nie da się ich całkowicie zlikwidować, to jednak istnieją skuteczne sposoby, które mogą je wyraźnie zmniejszyć i spłycić i które sprawią, że staną się mniej widoczne. Co pomaga w redukcji rozstępów?

Jednym z zabiegów na redukcję rozstępów jest mezoterapia. Zabieg ten polega na iniekcji substancji aktywnych, które posiadają właściwości regenerujące, lecznicze, odżywcze i odmładzające.Wśród nich możemy wymienić krzemionkę organiczną, aminokwasy, sole mineralne, wyciągi roślinne oraz kofeinę. O ich doborze oraz ilości decydują indywidualne potrzeby pacjenta.

Zabieg ten ma za zadanie pobudzić skórę do produkcji włókien kolagenowych, co zdecydowanie przekłada się na wyraźne spłycenie rozstępów oraz o wiele lepszą jędrność i gęstość skóry.

Fototerapia Dermalux® LED

Fototerapia Dermalux® LED jest zabiegiem o szeregu różnych zastosowań, choć jego głównym przeznaczeniem jest poprawa wyglądu skóry. Warto wiedzieć, że nowoczesny system Dermalux® jest dwukrotnym laureatem nagrody "Treatment of the Year", a jego wszechstronność i świetne efekty terapeutyczne błyskawicznie zostały docenione przez pacjentów. Kuracja ta sprawdza się przy leczeniu różnych zmian i problemów skórnych, takich jak trądzik (pospolity, różowaty w okresie grudkowo-rumieniowym i krostkowym, torbielowaty) czy łuszczyca. Fototerapia LED służy również redukcji zmarszczek, poprawie faktury i kolorytu skóry, jak i jej ujędrnianiu. Zabieg cieszy się również opinią terapii dającej relaks i odprężenie, gdyż światło LED ma zdecydowany wpływ na poprawę nastroju, zaburzenia snu czy depresję sezonową, związaną z ograniczonym dostępem do słońca.

Ledoterapia, dzięki temu, że stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz ma wpływ na lepszą absorpcję substancji czynnych przez komórki, okazała się również skuteczną metodą redukcji rozstępów.

Laser Mosaic

Kolejnym sposobem na redukcję rozstępów jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego Mosaic. Metoda ta powoduje mikroskopijne uszkodzenia skóry i w ten sposób pobudza ją do regeneracji, co zdecydowanie ma przełożenie na wyrównanie jej struktury. Otóż w trakcie gojenia się skóry tworzy się nowy kolagen, dzięki czemu rozstępy stają się płytsze i mniej widoczne. Dodatkowo skóra zyskuje lepszą gęstość, jędrność i sprężystość oraz wyrównuje się jej koloryt. To niewątpliwe zalety laserowego usuwania rozstępów

Warto jednak wiedzieć, że podczas jednego zabiegu laser frakcyjny Mosaic działa tylko na 10-20% wybranej powierzchni skóry, a najlepsze rezultaty można uzyskać, kiedy zabieg stosowany jest na świeże zmiany. Z tego względu, w celu uzyskania jak najlepszych efektów, zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów laserowych co 4-6 tygodni (liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie, w zależności od stopnia zaawansowania problemu). Na podobnej zasadzie działa laserowe usuwanie blizn, o czym więcej przeczytasz tutaj - http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/zabiegi-laserowe/laserowa-korekcja-blizn.

Zabiegi na rozstępy, takie jak fototerapia Dermalux® LED, laser frakcyjny Mosaic oraz mezoterapia, są dostępne w ofercie łódzkiej Kliniki Urody prof. Andrzeja Kaszuby.