Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry po 30 roku życia

Wyróżniamy różne rodzaje cery. Podczas kupowania kosmetyków ważny jest także nasz wiek. Często na półkach wszystkie specyfiki rozłożone są w zależności od ilości lat. Widać niekiedy gołym okiem różnice pomiędzy skórą nastolatka, a kobiety mającej 30 czy 50 lat. To sprawia, że każdy z nas potrzebuje innych kosmetyków.

Co zmienia się po 30. roku życia? Przede wszystkim możemy już zauważyć pierwsze zmarszczki mimiczne.

Więcej…

 

Gąbki do makijażu

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez uprzednio wykonanej maski. Podkład, tusz do rzęs i puder to podstawa każdej kosmetyczki. Przez lata utworzyły się jednak dwa obozy. Pierwszy z nich zalecał aplikowanie kosmetyków palcami, a drugi poprzez stosowanie specjalnych gąbeczek.

Więcej…

   

Suche olejki do ciała

O właściwościach zwykłych olejków wiemy naprawdę sporo. Przynoszą one wiele korzyści, ale nie każdy lubi je stosować. Często mogliśmy wtedy usłyszeć o stosowaniu suchych olejków. Czym tak naprawdę są? Czym różnią się od znanych nam olejków do ciała? Jeśli chodzi o samą formułę to nie znajdziemy tutaj znaczących różnic.

To co jednak możemy zauważyć to fakt, że w przypadku suchych olejków została ona wzbogacona.

Więcej…

 

Kremy do pielęgnacji cery dojrzałej

Jak dobrze wiemy wyróżniamy kilka rodzajów cery. Wśród niej mamy cerę dojrzałą. Jak każda wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji. Tutaj dobór odpowiednich kosmetyków jest niezwykle ważny, ponieważ muszą spełnić kilka ważnych zadań. Jak wiadomo wymaga się od nich, by utrzymywały jędrność skóry, ale równocześnie nie mogą jej wysuszać i podrażniać.

Więcej…

   

Więcej artykułów…