Kosmetyki - do skóry, do włosów, do makijażu

Masło Shea - naturalny kosmetyk z Afryki

Masło SheaOlej i masło Shea - naturalne kosmetyki z Afryki.

Coraz więcej osób zaczyna świadomie zwracać się ku temu, co naturalne, a dotyczy to głównie żywienia i kosmetyki. W obu tych kategoriach mieści się olej, masło Shea, naturalny produkt rodem z Afryki.

Masło Shea pojawiło się na naszym rynku kosmetycznym stosunkowo niedawno, ale Afrykańczykom znane jest od lat i używane przez nich również w kuchni.

Więcej…

 

Wzmacnianie włosów owocami

Ocet jabłkowy na włosyKażda kobieta marzy o lśniących i gęstych włosach. Niestety, natura nie zawsze jest sprawiedliwa i nie każdą obdarza pięknymi pasmami. Jednak dzięki kosmetykom z owoców łatwo można zdecydowanie poprawić ich kondycję.

Fakt, że owoce pięknie pachną i są bogate w witaminy jest ogólnie znany. Jednak oprócz tego zawierają one mnóstwo antyoksydantów poprawiających stan skóry, włosów i paznokci. Poza tym, że trzeba je jeść warto także stosować je w roli kosmetyków, także tych do włosów.

Więcej…

   

Naturalne kosmetyki. Domowe sposoby na maseczki, odżywki i balsamy

Maseczka z ogórkaNaturalne kosmetyki - domowe sposoby na maseczki, odżywki i balsamy.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zakup kosmetyków do pielęgnacji ciała mógł nastręczać sporych problemów. Klienci zmuszeni byli używać produktów, które aktualnie udało im się nabyć. Dziś sklepowe półki niemal uginają się od nadmiaru towarów, a ilość marek i wariantów szamponów, czy balsamów do ciała może przyprawić niemal o zawrót głowy.

Więcej…

 

Jaki krem do skóry twarzy?

Wiele kobiet ma problem z określeniem swojego typu skóry. A to przecież podstawa. Bo to właśnie od typu skóry, zależą późniejsze działania. Czyli wybór określonych kosmetyków. Upływające miesiące i lata sprawiają, że skóra kobiety powoli zaczyna się starzeć.

Więcej…