Siano na głowie? Pozbądź się go

Długie, piękne, lśniące, mocne i zadbane - o takich włosach marzy każda kobieta. Niestety posiadają je tylko nieliczne panie. Czasami bujna czupryna jest  kwestią genów, ale znacznie częściej jest wynikiem systematycznej, dobrze dobranej pielęgnacji, która sprawia, że włosy są mocne, zdrowe i lśnią niczym tafla wody w słoneczny wiosenny poranek.

Nawet najbardziej zniszczone pukle można uratować. Rozjaśnianie, przyciemnianie - ogólnie zmiany koloru sprawiają, że włosy stają się coraz bardziej suche, a skóra głowy jest podrażniona. Nagle ni stąd ni zowąd pojawia się "śnieżek", na który nie pomagają szampony przeciwłupieżowe. Jeżeli masz ten problem, koniecznie powinnaś interweniować.

Oto kilka porad, jak uratować zniszczone pukle:

Po pierwsze: koniecznie zacznij łykać witaminy. Nawet najlepsze odżywki nie powstrzymają wypadania włosów spowodowanego niedoborem witamin i minerałów. Koniecznie sprawdź czy preparat, który chcesz kupić zawiera potężną dawkę skrzypu polnego, witaminy A i E.  Warto też zaopatrzyć się w szampon przeciw wypadaniu włosów. Starannie wybierz firmę, gdyż silny środek zawierający SLS-y może destrukcyjnie wpłynąć na i tak już osłabione pukle.

Po drugie: musisz zaopatrzyć się w porządną maskę odbudowującą, najlepiej taką, która wymaga użycia czepka. Może paradując  po domu z foliową reklamówką na głowie nie będziesz wyglądała imponująco, ale liczy się efekt końcowy. Na etapie, kiedy zamiast włosów na głowie masz snopek siana, przyda ci się olejek do pielęgnacji włosów. Tą metodę pielęgnacji z powodzeniem stosują Hinduski, które zachwycają swymi fryzurami. Olejek arganowy, bądź olej kokosowy sprawdzą się świetnie. Wystarczy rozgrzany olejek wylać na włosy, dokładnie wetrzeć, a następnie założyć czepek i pozwolić substancją aktywnym działać. Później myjemy czuprynkę i cieszymy się miękkimi i błyszczącymi włosami.

I na koniec: lepiej zapobiegać niż leczyć. Nawet jeśli Twoje włosy są piękne, nie odpuszczaj im. Stosuj delikatne płukanki i toniki, które delikatnie będą dbały o ich nienaganny wygląd.

Olejowanie włosów cennym wsparciem dla włosów suchych i zniszczonych

Piękne włosy są ozdobą każdej kobiety. Niestety, nie każda z nas może się pochwalić piękną fryzurą oraz włosami, które kuszą zdrowym blaskiem. Co możemy zrobić w chw

Olejowanie włosów - sposoby aplikacji oleju na włosy

Kontrowersyjna dla wielu metoda pielęgnacji włosów jaką jest olejowanie włosów, staje się coraz bardziej popularna wśród kobiet, a czasami nawet i mężczyzn. Osoby, któ

Farbowanie i dekoloryzacja włosów

Brak akceptacji naszego wyglądu sprawia, że często staramy się zmienić niektóre jego elementy. Do jednych z najczęstszych prób zmiany należą testy na swoich włosach. Fa