Przydatne akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenneMiłośnicy gotowania i pieczenia w kuchni spędzają sporo czasu. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, które pomogą w wykonaniu najciekawszych przepisów, a do tego ułatwią kuchenne prace.

Formy do wypieków

By móc przyrządzać cukiernicze cuda, warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, dzięki którym powstaną bardziej wymyślne wypieki. Rękawy cukiernicze pomogą nam pięknie ozdobić ciasta. Żeby jednak było co ozdabiać, dobrze jest zainwestować w różnorodne formy, które posłużą do pieczenia deserów i wypieków wytrawnych, zarówno tych znanych, jak i rzadziej spotykanych.

W kuchni dobrze jest mieć formę do tarty. Przygotujemy w niej tarty słodkie i słone, z idealnie wypieczonym, pofalowanym brzegiem. Ten wypiek jak z francuskiego bistro sprawdzi się idealnie jako przekąska lunchowa czy też popisowe danie podczas spotkania towarzyskiego.

W okresach świątecznych przygotowujemy często wypieki charakterystyczne tylko dla danego okresu w roku. Żeby były naprawdę idealne i zgodne z przepisem, potrzebujemy specjalnych form. To, co przyda się w kuchni każdego amatora cukiernictwa, to specjalna forma do wypieku baby wielkanocnej czy na przykład forma do paschy. Pozwolą one uzyskać desery o idealnym kształcie, które będą nie tylko świetnie smakować, ale również pięknie prezentować się na świątecznym stole.

Maszynka do makaronu

Każdy prawdziwy fan włoskiej kuchni wie, że nie ma porównania pomiędzy makaronem z paczki a własnoręcznie przygotowanymi nitkami czy wstążkami. Cieniutką, delikatną pastę trudno jest jednak dobrze zrobić bez specjalnej maszynki, która pozwala na wałkowanie i cięcie ciasta makaronowego. Dlatego też kolejnym przydatnym w kuchni akcesorium jest maszynka do makaronu. Warto wybrać model mocowany do stołu - to zdecydowanie ułatwi nam pracę.

Wysoki garnek

Przydatnym w domu akcesorium, o którym myśli niewielu kucharzy amatorów, jest wysoki garnek. Ma on węższą średnicę niż standardowe garnki. Przyda się przede wszystkim do szparagów, który to przysmak smakuje doskonale gotowany w całości, w taki sposób, aby delikatne główki wystawały ponad powierzchnię wody. Nie da się tego zrobić, używając zwykłego, niskiego garnka.

Warto mieć na uwadze, że to akcesorium przyda nam się bardzo także do innych potraw. Może posłużyć do gotowania spaghetti, przygotowywania wędlin (zamiast szynkowaru) czy na przykład do przyrządzenia całej kolby kukurydzy. Wszystkie „niewymiarowe” produkty żywnościowe ugotować można właśnie w tego rodzaju wysokim garnku. Najlepiej szukać modelu, który na wyposażeniu ma też wygodny koszyk do wyjmowania warzyw.

Kupując tego typu gadżet, należy zwrócić uwagę na to, do jakiego typu kuchenki się nadaje, tak aby bez trudu można było korzystać z niego w naszej kuchni.

Foremki do jajek i tostów

Żeby przygotować wyjątkowe śniadania, warto zaopatrzyć się w foremki do jajek i tostów czy pancake’ów. Te silikonowe akcesoria pozwolą nam przygotować poranne posiłki w fantazyjnych kształtach serc, puzzli czy kółek. Formy wykonane są z silikonu odpornego na szeroki zakres temperatur (na przykład od -40 do +250 st. C). Nieprzywierająca powłoka pozwoli z łatwością przyrządzić posiłki i bez problemu uwolnić uzyskany kształt z formy.

W takich foremkach można też na przykład serwować najmłodszym produkty sypkie: ryż czy kaszę. Dzięki temu gotowanie dla dzieci stanie się… dziecinnie proste. Nawet największego niejadka zainteresujemy ciekawie wyglądającym talerzem.

Różne nietypowe akcesoria kuchenne pozwolą wyczarować naprawdę wyjątkowe potrawy i rozwinąć kulinarne skrzydła. Warto zainwestować w gadżety, które urozmaicą nasze menu i pomogą nam zdobyć nowe umiejętności.

Komentarze