Przewodnik zakupowy na Black Friday

Przewodnik zakupowy na Black FridayPromocje są czymś, co każdy z nas kocha. Nie jest to nawet dziwnego, ponieważ jeżeli można zaoszczędzić parę groszy, to dlaczego tego nie zrobić? Nie ma przecież niczego złego, że dany towar kosztuje o kilkadziesiąt bądź też kilkaset złotych mniej. Black Friday to dzień, w którym świat zakupów zupełnie staje na głowie i konsumenci walczą o każdą, nawet najdrobniejszą rzecz. Warto kierować się kilkoma radami, które znacznie ułatwią zakupy w ten dzień. Jakie to rady? Aby się tego dowiedzieć, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Zapoznaj się z listą sklepów uczestniczących w Black Friday

Czarny Piątek jest dniem, w którym uczestniczy wiele sklepów, ale jednak nie wszystkie. Obecnie nie ma żadnych problemów, żeby znaleźć listę podmiotów, które chętnie przeceniają swoje produkty w ten dzień. Black Friday to czas, w którym można zakupić niektóre produkty za praktycznie bezcen, ale jednak tak jak mówimy, nie każdy decyduje się na taki ruch.

Ostatni piątek listopada, w którym świętujemy ten dzień to czas, w którym z całą pewnością wszystkie największe podmioty decydują się na to, by przecenić swój towar. Warto mieć taką listę w głowie, żeby nie nastawić się na to, że dany sklep będzie oferować promocje, a w rzeczywistości taka sytuacja nie będzie mieć miejsca. Pozwoli to na zaoszczędzenie rozczarowania, a też i pieniędzy, które zapewne niejeden mógłby z was wydać na paliwo, by dojechać do sklepu.

Elektronika, kosmetyki a może ubrania?

Black Friday to czas, w którym odbywa się prawdziwa walka pomiędzy konsumentami. Jako, że jest to czas tuż przed Bożym Narodzeniem, to niektórzy właśnie wtedy decydują się na zakup prezentów świątecznych. Jasne, będą to prezenty, o której zapewne będzie trzeba powalczyć, ponieważ kolejka do niektórych towarów jest naprawdę długa. Sklepy mają świadomość tego, że i tak czy siak liczba klientów odwiedzających sklepy będzie przeogromna i to, co pojawi się na półkach rozejdzie się na pniu.

Najczęściej z okazji Czarnego Piątku kupujemy elektronikę. W końcu korzystamy z niej na co dzień. Wystarczy tylko zobaczyć nasze kieszenie, z których wystają najnowsze smartfony, a na rękach nierzadko mamy opaski czy smartwatche. Jako, że elektronika jest przeceniona dość znacznie, to kupujemy też konsole do gier, a nawet i pozostałe sprzęty AGD i RTV.

W prawdziwe święto konsumpcji nie może zabraknąć też przecenionych kosmetyków. Któż z nas nie chce pięknie pachnąć? Najbardziej popularni producenci kosmetyków oferują swoje produkty w obniżonych cenach. Taki sam mechanizm działa jeżeli chodzi o kremy, pasty czy inne środki do ciała. Co do ubrań, to na pewno mniejsza liczba sklepów oferuje swoje produkty w ramach Black Friday, ale dlatego będziemy odwoływać się do listy sklepów, z którą warto się zapoznać.

Sprzedawcy mają swoje tricki

Sklepy nie są głupie i wiedzą, że może nie trzeba kłamać wprost, ale można mówić półprawdy, by sprzedać swój towar. Najczęstszym trickiem, który jest stosowany, to podwyższanie cen tuż przed Black Friday, aby je w przyszłości obniżyć. Na papierze wszystko wygląda bardzo ładnie, natomiast rzeczywistość wygląda tak, że nie jest to przecena rzędu 50%, tylko 20-30% względem realnej ceny towaru. Kolejną sztuczką jest wystawianie na półki tylko parę sztuk danego towaru. Sklepy nie mają obowiązku wystawiania wszystkich zapasów, które mają na magazynie, więc też skrzętnie z tego korzystają.

Komentarze