Przedszkole w życiu dziecka

Przedszkole w życiu dzieckaWiele dzieci uczęszcza dziś do przedszkola jeszcze przed rozpoczęciem nauki szkolnej. Rodzice decydują się na takie rozwiązanie z wielu powodów. Po pierwsze, ze względu na brak możliwości zaopiekowania się dzieckiem z uwagi na pracę. Często zdarza się przecież tak, że dziadkowie czy dalsza rodzina ze względu na stan zdrowia lub odległe miejsce zamieszkania nie mogą zaopiekować się maluchem.

Wtedy z pomocą przychodzą nowoczesne i przyjazne przedszkola, gdzie dziecko zyskuje nowych kolegów, koleżanki, uczy się ciekawych rzeczy i lepiej poznaje świat. Rodzice, którzy mogliby opiekować się dziećmi, bo na przykład mama nie pracuje lub tata jest wolnym strzelcem też często posyłają dzieci do przedszkola, przynajmniej na kilka godzin dziennie. Dziecko w przedszkolu uczy się nawiązywać kontakty z rówieśnikami, co jest bardzo pomocne w codziennym, dorosłym życiu. Maluch staje się bardziej samodzielny, ma również kontakt z innymi dorosłymi.

Niepokorne dzieci w przedszkolu mogą nauczyć się dyscypliny. Dziecko dzięki chodzeniu do takiej placówki wie również, że nie zawsze musi być w centrum uwagi, przychodzi również czas na naukę dzielenia się z innymi, współpracy, rozwiązywania problemów. W przedszkolu maluch uczy się również wielu ciekawych rzeczy. Poznaje literki, cyferki, w takich placówkach prowadzone są również lekcje rytmiki, tańca, dzieci uczą się wierszyków, piosenek, uczestniczą w zajęciach muzycznych plastycznych, gimnastycznych. Mają rekcje religii, chodzą na spacery, często organizowane są wycieczki do kina, teatru czy do różnych instytucji, na przykład do policji lub straży pożarnej. W wielu przedszkolach niepublicznych prowadzone są również lekcje języka angielskiego. Chłonne, dziecięce umysły znacznie szybciej przyswajają nowe słówka. Dziś znajomość języków obcych to podstawa. Naukę warto więc rozpocząć jak najwcześniej. Na pewno wielu z nas miło wspomina do dziś lata spędzone w przedszkolu. Był to wspaniały i beztroski czas, kiedy to nauka wciąż jeszcze przeplatała się z zabawą.