Przedłużanie rzęs a demakijaż

Przedłużenie rzęs stało się niezwykle popularnym zabiegiem. Faktem jest, że każda kobieta chce wyglądać pięknie. Wiele rzeczy jesteśmy w stanie wykonywać za pomocą makijażu. Jednak w przypadku długich rzęs nie pozostaje nam nic innego jak pójście do salonu kosmetycznego. Wiele mówi się na temat estetyczny.

Faktem jest, że długie rzęsy wyglądają obłędnie. Są również kobiety, które decydują się na przedłużone rzęsy ze względu na wygodę. W końcu rano wstajemy kilkadziesiąt minut wcześniej, by umyć głowę, nałożyć makijaż...

Jeśli nie lubimy siedzieć godzinami przed lustrem to rozwiązanie w sam raz dla nas. Jednak kiedy je już mamy musimy trzymać się kilku ważnych zasad. Najczęściej dotyczą one demakijażu. Jak powszechnie wiadomo przedłożonymi rzęsami możemy się cieszyć ok. miesiąca. By nie stracić ich zbyt wcześnie należy chociażby unikać zbyt długich kąpieli, by gorąca woda źle nie zadziałała na klej. Najlepiej w ogóle nie moczyć rzęs. Zanim przejdziemy do demakijażu starajmy unikać także stosowanie tłustych kosmetyków w ich okolicy. Przechodząc do samego demakijażu zacznijmy od tego, że w żadnym wypadku nie ma mowy o stosowaniu tłustych specyfików.

Powtarzamy się, ale jest to niezmiernie ważne. Niby prosta rada, ale podczas ich kupowania mało kto z nas zważa uwagę na ich skład. A co w sytuacji, gdy chcemy usunąć namalowaną wcześniej kreskę wokół oka? Ważne jest oczywiście, by zmyć cały makijaż. W takim jednak przypadku starajmy się zbytnio nie pocierać rzęs. Niekiedy pomóc nam tu mogą patyczki higieniczne. To może być jednak czasochłonne. Możemy zainwestować także w gąbeczki do demakijażu, które z pewnością usprawnią ten proces. Jak widać efekt trwałych rzęs jest zależny w dużej mierze od nas samych. Oczywistym jest, że mając przedłużone rzęsy często będziemy stosować makijaż. A ten wiąże się z demakijażem. Mając przedłużone rzęsy z pewnością musimy być bardziej uważni. Ważny jest sam proces usuwania makijażu z twarzy, ale również kosmetyki, które używamy. Zasada jest prosta – im lepiej będziemy o nie dbać, tym dłużej będą one trwałe.