Prezenty

Przechodnie prezenty

Otaczając się gronem najbliższych przyjaciół lub rodziny może zdarzyć się, że prezenty które już komuś wręczyliśmy mogą do nas powrócić. Takie zjawisko nazywa się prezentami przechodnimi, i aby jemu zapobiec zawsze należy dokładnie pamiętać co i komu daliśmy.

Wybieranie prezentów to prawdziwa sztuka i nie każdy jest w stanie się jej nauczyć. Przeważnie prezenty wybieramy ze względu na okazje oraz na wiek, nie zawsze jednak przykładamy do tego zbytnią uwagę.

Więcej…

 

Otrzymywanie prezentów

Każdy z nas lubi otrzymywać prezenty, nie zawsze jednak wiemy jak należy się zachować kiedy dostaniemy jakiś upominek. Zaczynając od samego początku czyli od wręczania prezentów.

Przede wszystkim należy pamiętać o starannym i schludnym opakowaniu, jeżeli dajemy kwiaty to trzeba ściągnąć z nich zabezpieczający papier, oraz podawać je pąkami do góry.

Więcej…

   

Opakowanie

Prezenty należy nie tylko wybrać dla danej osoby, należy je także spakować. Sztuka pakowania upominków wbrew pozorom wcale nie należy do najprostszych. Przede wszystkim należy wiedzieć co i jak opakować.

Niektóre sklepy oprócz sprzedaży oferują nam także usługę pakowania, jeżeli nie znamy się na dobieraniu ozdobnych papierów i kokardek to możemy zlecić to fachowcom.

Więcej…

 

Prezenty elektroniczne

Kiedy musimy kupić jakieś prezenty mamy mnóstwo dylematów. Przede wszystkim chcemy żeby upominek się spodobał, ponadto nie zawsze mamy nie ograniczony budżet, a do tego po prostu nie wiemy co kupić.

Z przeprowadzonych badań wynika, że najchętniej kupowane i otrzymywane prezenty to elektroniczne gadżety.

Więcej…