Preparaty z apteki na nadmierne pocenie się

Nadmierne pocenie sięPocenie się to naturalny proces fizjologiczny, który umożliwia utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała oraz wydalenie zbędnych produktów przemiany materii. W przypadku niektórych osób dochodzi do nadmiernego pocenia. Na szczęście dostępne w aptece preparaty pozwalają szybko i skutecznie pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Podstawowe przyczyny nadmiernej potliwości

Pot zawierający w swym składzie wodę, sól, tłuszcze, mocznik oraz różnego rodzaju związki mineralne jest wytwarzany przez gruczoły znajdujące się w skórze. W normalnych warunkach organizm człowieka wytwarza około 500-750 ml potu dziennie. Podczas wzmożonego wysiłku jego ilość może wzrosnąć do 2-3 litrów na godzinę. W przypadku niektórych osób może dojść do zaburzeń w pracy gruczołów potowych, co objawia się nadmierną potliwością. Najbardziej narażone na nadmierne pocenie się są dłonie, stopy oraz pachy. Przyczyny tej przypadłości mogą mieć podłoże dermatologiczne lub mieć związek z chorobami tarczycy, cukrzycą, czy też zaburzeniami układu nerwowego.

Antyperspiranty i inne preparaty stosowane miejscowo

Jeżeli nadmierna potliwość nie jest związana z żadnymi chorobami, nie wymaga pilnej interwencji lekarza. Aby poradzić sobie z tym problemem, wystarczy sięgnąć po dostępne w aptekach preparaty stosowane miejscowo. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim antyperspiranty zawierające w swym składzie sole glinu, które w połączeniu z elektrolitami zamykają gruczoły potowe. W ten sposób dochodzi do ograniczenia ilości wytwarzanego potu. Antyperspiranty z aptekadlapacjenta.pl skutecznie rozwiązują problem nadmiernej potliwości pod pachami. W aptekach dostępne są również specjalistyczne środki w płynie, które można stosować w wybranych obszarach ciała, takich jak dłonie, pachy, czy też stopy. Najlepiej używać ich po uprzednim umyciu i osuszeniu skóry. W składzie takich preparatów znajduje się zwykle chlorek glinu, który spowalnia proces wydzielania potu. Efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu.

Żele do mycia i tabletki przeciw poceniu

Osoby cierpiące na nadmierną potliwość mogą również sięgnąć po specjalistyczne żele pod prysznic. Ich ogromną zaletą jest to, że działają na całej powierzchni ciała, zmniejszając aktywność gruczołów potowych. Dodatkowo wykazują działanie oczyszczające i odświeżające. Dobrej jakości produkty dostępne w aptekach zawierają w swym składzie jony cynku, które wykazują działanie antybakteryjne. Dzięki temu na powierzchni skóry powstaje niewidzialna bariera, chroniąca przed bakteriami odpowiedzialnymi za nieprzyjemny zapach skóry. Apteki oferują pacjentom również tabletki na nadmierną potliwość. W ich składzie znaleźć można przede wszystkim naturalne składniki, takie jak wyciąg z liści szałwii, z ziela skrzypu, pokrzywy oraz melisy. Stosowane regularnie zgodnie z zaleceniami producenta skutecznie eliminują problem nadmiernej potliwości na całym ciele. Koszt zakupu tabletek nie jest duży, dlatego z pewnością nie zrujnują domowego budżetu. Duża ilość preparatów dostępnych w aptekach sprawia, że każdy pacjent może wybrać produkt dostosowany do własnych preferencji, potrzeb oraz oczekiwań.

Komentarze