Porzuć monotonię życia

Monotonia życiaZapracowana, zmęczona, w ciągłym biegu, dzielisz czas między firmą a domem. Praca zawodowa, zakupy, przedszkole, szkoła a w domu - stos prasowania, pranie, sprzątanie, a do tego inne obowiązki, mąż i oczywiście czas dla dziecka. A gdzie chwila dla siebie. Stopniowo wypalasz się, działasz jak automat. Tracisz poczucie stabilności emocjonalnej. Jesteś częściej nerwowa i przestaje cieszyć cię to, co kiedyś wywoływało radość.

Twoje potrzeby spychane na margines, prowadzą niekiedy do frustracji i depresji. Czas na radykalne cięcie. Nie pozwól, by kobiece piękno, które w tobie drzemie, zostało zgniecione poprzez codzienną rutynę. Masz wiele powodów, by czuć się modnie i elegancko, niezależnie od zawartości swojego portfela. Wystarczy, że wprowadzisz kilka zasad.

Działaj konsekwentnie

Bądź stanowcza i konsekwentna. Zacznij od terminarza. Szczegółowo zaplanuj swoje obowiązki, wprowadź także jeden dzień w ciągu tygodnia dla siebie. Miesięcznie naucz się zrobić przy najmniej kilka rzeczy z myślą o sobie. Zobaczysz, że wcale nie jest to takie trudne i co ważniejsze - całkiem możliwe. Przypadkiem nie mniej wyrzutów sumienia. Nie obwiniaj siebie, ze robisz coś dla siebie kosztem spraw rodzinnych. Będąc zrelaksowaną i szczęśliwą kobietą zrobisz więcej i efektywniej, niż jakbyś działała bez polotu. Nie jesteś niewolnicą ogniska rodzinnego. Sekrety bycia szczęśliwą żoną mamą są w zasięgu twojej ręki.

Zmień kolor włosów

Która z nas nie czuje się kobieco, gdy zmieni kolor włosów czy zafunduje sobie nową fryzurę. Zadbaj o właściwe odżywianie i nawilżanie skóry głowy. Piękne włosy dodają blasku twarzy.

Spędź wieczór w domowym SPA

Kiedy ostatnio brałaś relaksacyjną kąpiel. Zamień szybki prysznic na chwile spędzone w wannie. Kobieca cera wygląda zdrowiej, gdy zafundujemy jej wieczór regenerująco - oczyszczający. Zabiegi peelingujące, maseczki, wszelkiego rodzaju balsamy, aromaty polepszają z jednej strony wygląd skóry, z drugiej wpływają na nastawienie. Wykorzystaj dary natury. Lepsze krążenie poprawia nastawienie. Wykonaj masaż ciała. Warto pomyśleć także o badaniach profilaktycznych. Dbaj o zdrowie fizyczne.

Idź na zakupy

Nic bardziej nie poprawi kobiecie nastroju jak nowa torebka czy buty. A może rajstopy ze wzorem. Poczuj się modnie nawet w pochmurny dzień. Dobrze dobrana torebka potrafi poprawić humor. Wybierz ciekawy kształt. Zmień dotychczasowy kolor Pomyśl o innym fasonie sukienki. Zmień dotychczasowy monotonny styl ubierania się. Bądź bardziej odważna w doborze dodatków - biżuteria, apaszki, szale, broszki. Poszukaj zestawień oryginalnych, w których dobrze się czujesz. Bogactwo materiałów, kolorów, wzorów daje szerokie możliwości łączenia i ciągłej zabawy niemalże tymi samymi elementami. Odrobina szaleństwa nie zaszkodzi. Poszukaj ciekawych rozwiązań. Poczuj się niezależnie od pory roku, czy upływającego czasu. Wizualny dobry wygląd sprawi, że będziesz pewna siebie. A wiadomo szczęśliwa mama równa się szczęśliwe dziecko. Na tych zmianach na pewno skorzystają twoi bliscy, pracodawca. A przede wszystkim ty sama.