Portfele damskie

Portfel damskiObok torebki to portfel jest rzeczą, którą kobiety chętnie wymieniają i zawsze ze sobą noszą. Ten niewielki produkt przechowuje nasze najpotrzebniejsze akcesoria: pieniądze, dokumenty, wizytówki i wszelkie karty płatnicze.

Nosimy w nim dowód osobisty, prawo jazdy, zdjęcia rodziny i bliskich i czasem wystarczy go tylko złapać w rękę, by skoczyć na zakupy.

Na polskim rynku dostępnych jest mnóstwo modeli portfeli damskich. Wykonane z naturalnej skóry, sztucznej skóry, plastiku czy materiału portfele przybierają przeróżne kształty i kolory. Każda z nas może wybrać model pasujący do osobowości, stylu życia i osobistych upodobań. Znaczenie ma też cena, a co za tym idzie jakość. Decydując się na bardzo tanie modele musimy liczyć się z szybką wymianą portfela. I choć może to mieć zaletę - przyjemność z ponownego zakupu i wybranie innego modelu - tak nie jest to opłacalne finansowo, a czasem możemy być nawet zdenerwowane, że przyzwyczaiłyśmy się do portfela i jego funkcji, gdy raptem trzeba go wymienić.

Czym kierować się przy wyborze portfela?

Materiał

To z czego uszyty jest portfel ma duże znaczenie. Najtrwalsze są portfele z naturalnej skóry. Jest ona poddawana specjalnemu procesowi technologicznemu, tzw. garbowaniu, który zabezpiecza skórę przed procesami gnilnymi, zmiękcza ją, uodparnia na wodę i warunki zewnętrzne. Damski portfel skórzany będzie więc miły w dotyku i posłuży nam przez długi czas w niezmienionym stanie. Natomiast portfele ze sztucznej skóry nie są już tak miękkie w dotyku, skóra ta jest twardsza, więc szybciej mogą pojawić się odkształcenia. Portfele z materiałów jak np. filc, powinny posłużyć tam dość długo. Są jednak trudniejsze w utrzymaniu w czystości.

Rozmiar

Przed zakupem portfela warto zastanowić się jaki rozmiar będzie dla nas korzystny. Gdy jesteśmy fankami mniejszych torebek, wybierzmy portfel mały i poręczny, który bez problemu zmieści się i w naszej torbie i w kieszeni. Panie, które preferują torby pojemne mogą wybierać wśród portfeli większych rozmiarów. Takie modele oprócz banknotów i monet pomieszczą także nasze dokumenty, karty płatnicze, wizytówki czy inne ważne papiery.

Funkcje

Dobry model portfela damskiego powinien zawierać dużo przegródek i kieszonek, które pomieszczą znaczną ilość ważnych dla nas dokumentów, kart płatniczych i innych istotnych papierów. Dostęp do monet musi być łatwy i szybki oraz dobrze zabezpieczający je przed wysypaniem się na zewnątrz. Umieszczanie banknotów w kieszeniach również powinno być czynnością nie sprawiającą problemów. Panie cenię też przeźroczyste zakładki, w których mogą nosić zdjęcia swoich dzieci, męża, partnera czy rodziców. To personalizuje portfel, a my – kobiety – lubimy nadawać osobiste cechy przedmiotom, które posiadamy.

Design

Bardzo ważny czynnik przy wyborze portfela damskiego. Przede wszystkim portfel musi się nam podobać. Wizualnie przyciągać wzrok, ale także leżeć wygodnie w dłoni i łatwo się obsługiwać. Design portfela uzależniamy od indywidualnych upodobań koloru, kształtu i dodatków. Kobieta klasyczna będzie wolała modele minimalistyczne o klasycznym wzorze. Młode dziewczyny raczej wybiorą coś z krzykliwym kolorem i charakterystycznymi dodatkami. Odcień możemy dobrać kierując się ogólnie ulubionym kolorem bądź dopasowując portfel do torebki. Na okres letni będą pasować portfele w kolorach jasnych lub żywych, jak różowy. Zimą sprawdzi się klasyczna czerń. Warto dodać, że najczęściej wybieranym kolorem portfela damskiego jest czerwony.

Autor: www.letino.pl.