Pończochy i rajstopy - ważne elementy stroju każdej kobiety

Pończochy damskieSzyk i klasa w strojach najbardziej rzuca się w oczy przy pierwszym spotkaniu. Zazwyczaj w mig oceniamy gust drugiej osoby. Lecz nie tylko ta część ubrania jest ważna, która znajduje się na eksponowanym miejscu, jak płaszcz, bluzka, czy czapka. Lecz także takie części garderoby, jak na przykład pończochy, czy rajstopy. To one niejednokrotnie są równie ważne jak inne elementy ubioru, gdyż potrafią przyciągnąć uwagę swoim wzorem, czy połyskiem.

Pończochy w roli głównej

Od wielu lat kobiety noszą pończochy. Ta cześć garderoby stała się ikoną kobiecości. Zmienił się tylko sposób ich noszenia. Pierwotnie noszono je wyłącznie na podwiązkach, lub pasie do pończoch, do którego były przypinane za pomocą specjalnych żabek. Obecnie damskie pończochy są także chętnie noszone, gdyż są nieprzerwanie modne. Choć zmieniał się sposób ich noszenia, bo rzadko która z pań używa podwiązek, czy pasa na pończochy. Obecnie najczęściej stosowane są tak zwane pończochy samonośne oraz kabaretki.

Pończochy samonośne

Samonośne pończochy posiadają wiele zalet. Nie zsuwają się z nogi, dopasowują się do niej i nie odciskają ciała. Projektowane są i produkowane na podstawie najnowocześniejszych trendów w modzie damskiej. Wielkim atutem jest to, że są bardzo wygodne do noszenia i dają pełen komfort kobiecie. A dodatkowo sprawiają, że każda pani nosząca pończochy czuje się elegancko i uwodzicielsko. Z nabyciem ich nie ma najmniejszego problemu, gdyż pończochy można nabyć w sklepach z damską odzieżą, a także w licznych sklepach internetowych. Promowane są tam pończochy we wszystkim rozmiarach, a także kolorach, oraz różnych wzorach drobnych i grubszych, jak i bez wzorów. Dodatkowym plusem jest to, że produkuje się je z tworzywa przyjaznego dla człowieka, które dobrze wpływa na skórę nogi, bo przepuszcza powietrze.

I choć nieustannie zmieniają się trendy w modzie, to jednak niektóre części garderoby, jak na przykład u mężczyzn garnitur i krawat, lub u kobiet czarna sukienka, czy pończochy pozostają uniwersalne, to znaczy modne nieustannie. Ubrane pończochy zawsze sprawiają, że kobieta wygląda bardzo wytwornie i elegancko, a jednocześnie modnie. Tym samym czuje się ona pewna siebie. A to przekłada się na jej funkcjonowanie, jako pracownika, jako członka rodziny, itd.

Rajstopy

Rajstopy są bardzo popularnym elementem stroju. Zakładane do sukienek i spódnic sprawiają, że kobieta wygląda elegancko i gustownie. Są nie tylko ładnym dodatkiem, ale i praktycznym elementem stroju.

Rajstopy a medycyna

Dla wygody kobiet powstały różnorodne wersje tego samego produktu. Zarówno uciskowe, jak i bez ucisku, ze szwami oraz bez nich. Panie często decydują się na model uciskowy ze względu na zastosowanie profilaktyczne i lecznicze. Polecane są tym, które narzekają na bóle i obrzęknięcia nóg spowodowane skłonnością do powstawania żylaków. Wykorzystuje się je również w przeciwdziałaniu objawom długotrwałej niewydolności żył. W przypadku, gdy choroba jest rozwinięta, zaleca się kupno rajstop po konsultacji z lekarzem. Miejscami, gdzie możemy je później pozyskać są hurtownia rajstop lub sklep medyczny.

Wybierz model dla siebie

Porównując modele, warto zwrócić uwagę na krój oraz szycie. Do wyboru są między innymi wersje modelujące sylwetkę ze wzmocnioną częścią majtkową. Nadają się idealnie do sukienek typu midi i maxi. Nie są polecane jednak do szortów oraz krótkich spódniczek, które odkrywają zbyt dużo. W tego typu stylizacjach lepiej sprawdza się typ bez klinu oraz dodatkowych szwów. Najważniejszy w doborze rajstop jest rozmiar, który powinien odpowiadać długości nóg. Nie może utrudniać swobodnych ruchów ani zbytnio się zsuwać. Hurtownia rajstop na pewno pomoże nam dobrać odpowiedni rozmiar.