Płukanka na zdrowe i piękne włosy

Płykanka na włosyPielęgnacja włosów pozwala nam cieszyć się pięknymi, zdrowymi i mocnymi włosami. Oprócz odżywek i łagodnych szamponów można wspomóc nasze włosy również w inny sposób.

Odpowiednia dieta, w której znajdą się składniki odżywcze mające korzystny wpływ na wygląd, to jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji włosów. Ważne są w tej diecie witaminy, a szczególnie te z grupy B oraz Witaminy A, C i E. Ich cennym źródłem jest m.in. cebula i kapusta.

Tłuste ryby i orzechy również pozwalają na wzmocnienie włosów. W pielęgnacji włosów można wykorzystać także domowe sposoby, dzięki którym zadbać można o skórę głowy a tym samym - o włosy. Być może z tego względu od lat bardzo popularne są wszelkiego rodzaju płukanki.

Jakie płukanki można zastosować w celu poprawienia wyglądu swych włosów?

Popularna jest płukanka gruszkowa, która pomaga w walce z wypadaniem włosów. Odpowiednie zioła można kupić w aptece. Drugą bardzo popularną płukanką jest płukanka pokrzywowa. Suszone liście pokrzywy, zalane wrzątkiem, tworzą napar o zbawiennym działaniu dla naszych włosów. Dzięki tej płukance cebulki stają się mocniejsze, co z koeli zapobiega wypadaniu włosów. Płukanka pokrzywowa jest również skuteczna w walce z łupieżem. Dla zdrowia włosów duże korzyści może mieć płukanka ze skrzypu polnego. Jest ona przydatna w sytuacji, gdy włosy wypadają lub gdy zbyt szybko się przetłuszczają. Skrzyp polny zalecany jest również wtedy, gdy pojawia się stan zapalny skóry. Poprawę wyglądu włosów można osiągnąć dzięki płukance rumiankowej. Dzięki nie włosy stają się miękkie i bardziej błyszczące.

Ciekawym sposobem na przetłuszczające się włosy jest płukanka piwna. Wystarczy na umyte włosy rozprowadzić piwo, a dokładnie - jedną szklankę tego złocistego napoju. Nie ma konieczności spłukiwania.

Dla włosów suchych i zniszczonych ostatnią deską ratunku może być płukanka cytrynowo – ziołowa. Jej podstawowe składniki to suszony kwiat lipy oraz sok z cytryny. Ta mieszanka działa na włosy dość skutecznie, nadając im gładkość oraz połysk. Ułatwia również rozczesywanie, dzięki czemu mniej włosów w trakcie tego zabiegu wypada lub łamie się.