Pielęgnacja włosów - o czym warto pamiętać?

Pielęgnacja włosówPielęgnacja włosów - o czym warto pamiętać?

Piękne, mocne i lśniące, stają się ozdoba każdej kobiety. Włosy mogą być wspaniałą ozdobą, jednak by tak się stało, należy o nie w prawidłowy sposób zadbać. O czym powinna marzyć każda kobieta, której marzy się bujna czupryna i piękne włosy?

Jak zbudowany jest włos?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, w jaki sposób najlepiej zadać o swe włosy, warto poznać ich budowę. Każdy włos składa się z trzech warstw: powłoki łusek, warstwy korowej oraz rdzenia. By włosy były mocne i zdrowe, każda z tych warstw powinna być otoczona odpowiednią opieką. Ochrona naskórka, czyli powłoki łusek, jest ważna m. in. ze względu na warstwę ochronną, którą chroni. Gładka powłoka łusek oznacza też piękny wygląd włosów, a przede wszystkim ich blask oraz gładkość. W jaki sposób należy pielęgnować włosy? Co robić, by mogły się one pochwalić doskonałą formą i rewelacyjnym wyglądem?

Czesanie - codzienny rytuał

Czesanie to jedna z najważniejszych czynności w życiu każdej kobiety. Wykonujemy ją każdego dnia, często nie zdając sobie sprawy z tego, jak każde pociągniecie szczotki lub grzebienia wpływa na nasze włosy. O czym musimy pamiętać? O tym, by korzystać z przyborów wysokiej jakości, oraz o tym, by korzystać z nich w odpowiedni sposób. O ile grzebień pomoże nam w rozczesaniu włosów mokrych, to ze szczotki możemy korzystać tylko i wyłącznie w chwili, gdy nasze włosy są suche. Przed szczotkowaniem włosy należy rozczesać grzebieniem, dzięki czemu w trakcie właściwego szczotkowania unikniemy problemów z wyrywaniem włosów lub ich łamaniem. Delikatne, płynne ruchy oraz delikatny masaż skóry głowy- takie szczotkowanie każdej z nas przyniesie wiele korzyści.

Wybór dobrej szczotki to nie wszystko. Ważna jest przecież i technika szczotkowania, która ma ogromny wpływ na stan naszych włosów. Co robić, by w trakcie też czynności nie zniszczyć włosów i nie wyrywać ich w zaskakujących ilościach? Zacznijmy od rozczesania splątanych końcówek, a dopiero później zacznijmy szczotkować włosy od nasady aż do końca. Pamiętajmy, że ważne w trakcie szczotkowania jest i równomierne rozprowadzenie sebum na całej długości włosów, i ich dotlenienie. Nie można też zapominać o masażu skóry głowy, który jest automatycznie wykonywany w trakcie szczotkowania.

Mycie i suszenie - o czym warto pamiętać?

To kolejne czynności, które mają ogromny wpływ na stan naszych włosów oraz na ich wygląd. I tu trzeba pamiętać o tym, jak ważny jest odpowiedni wybór kosmetyków. Dopasowana do naszych potrzeb odżywka oraz szampon, który pomoże nam w walce z naszymi największymi problemami to podstawa. Wybór szamponów i odżywek jest tak szeroki, że dopasowanie ich do swych potrzeb jest prostym zadaniem dla każdej z nas. Znacznie większym problemem okazuje się skuszenie włosów. Najlepsze jest suszenie naturalne, choć mądrze wykorzystana suszarka również może dać wspaniałe efekty. Musimy jednak pamiętać o jednej ważnej sprawie - nie myjmy włosów przed snem. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, zatem jeśli zaśniemy przed ich wysuszeniem, możemy niechcący doprowadzić do ich znacznego uszkodzenia.

Czesanie, mycie i suszenie - te proste czynności wykonujemy bardzo często. Drobne błędy popełniane w ich trakcie mogą mieć zatem poważne konsekwencje i stać się przyczyną poważnego osłabienia naszych włosów. Unikajmy tych błędów, a nasze włosy będą znów cieszyć swym blaskiem i pięknym, zdrowym wyglądem.