Pielęgnacja paznokci - co warto wiedzieć o piłowaniu paznokci?

Troska kobiet o piękne paznokcie nikogo nie powinna dziwić. To on stanu paznokci zależy ogólny wygląd naszych dłoni, to one mogą innym wiele powiedzieć na temat naszego stanu zdrowia. Piękne paznokcie są zatem ważną ozdobą każdej kobiety. Każdego dnia staramy się zadbać o nie możliwie jak najlepiej. Jednym z najważniejszych zabiegów, dzięki którym nasze paznokcie mogą się atrakcyjnie prezentować, jest ich piłowanie.

Przy wykonywaniu tej prostej z pozoru czynności popełniamy sporo błędów, a to negatywnie wpływa na wygląd naszych paznokci. Jak zatem prawidłowo piłować paznokcie? Podstawa to dobry pilnik. Choć najpopularniejsze są pilniki metalowe, to ich należy się wystrzegać.

Dlaczego? Bo ich używanie może stać się przyczyną problemów z rozdwajaniem się paznokci. Na jaki pilnik warto zatem postawić? Ogromną popularnością cieszą się niedrogie, a skuteczne i bezpieczne dla naszych paznokci pilniki papierowe. Jeszcze lepsze (choć znacznie droższe) są pilniki szklane. Inwestycja w nie może się jednak zwrócić, szczególnie w przypadku tych kobiet, dla których piękne dłonie są wyjątkowo ważnym celem. Dobrze wybrany pilnik to podstawa, należy go jednak używać odpowiedni sposób. Musimy pamiętać, by paznokcie zawsze piłować w jedną tylko stronę.

Długie pociągnięcia pilnika, wykonywane przez cały czas w tym samym kierunku, to podstawa skutecznego i bezpiecznego piłowania paznokci. Błędem jest zakładanie, że przed piłowaniem należy paznokcie zmoczyć. To fakt, że kontakt z wodą pozwala je zmiękczyć, ma to jednak poważną wadę - w trakcie piłowania takie paznokcie można znacznie szybciej uszkodzić. Z tego też względu paznokcie najpierw należy spiłować, a następnie - oczyścić za pomocą wody. Po takim zabiegu należy też zastosować odżywkę, która wzmocni paznokcie i pozwoli uchronić je przed wieloma poważnymi problemami.