Pielęgnacja i stylizacja paznokci

Paznokcie są wizytówką dłoni. Idealny kształt oraz manicure jest ich świetną ozdobą. Ale w jaki sposób realizować stylizację paznokci, by cieszyć się ich perfekcyjnym wyglądem dłużej? Jak przygotować paznokcie pod manicure?

Pielęgnacja płytki paznokcia

Nawet najdroższy lakier nie zagwarantuje Ci kilku dni cieszenia się ładnym kolorem na paznokciach, jeśli są one wysuszone i łamliwe. W pierwszej kolejność zadbaj o ich nawilżenie. Kup odżywki zawierające kreatynę. Dodatkowo po pomalowaniu paznokci nałóż dodatkową warstwę utwardzacza. I pamiętaj, aby na co dzień nakładać na dłonie i paznokcie bogaty w witaminy krem do rąk.

Jak malować paznokcie?

Nim zaczniesz nakładać kolory lakier, zadbaj, aby usunąć wszelkie skórki, a same paznokcie idealnie spiłuj. Potem obowiązkowo nałóż bazę po lakier. Jej zadaniem jest wzmocnienie płytki paznokcia, a także uchronienie go przez ewentualnym zabarwieniem. Następnie bez obaw nakładaj lakier do paznokci. Prawidłowe malowanie powinno odbywać się w trzech ruchach. Najpierw nałóż lakier na środek paznokcia, potem o bokach. Ważne jest, aby z każdej strony zostawić tyle samo miejsca bez lakieru, tzn. nie maluj paznokci, aż po same krawędzie (wyjątkiem jest nasada). Jeśli jest taka potrzeba po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru, nałóż drugą, aby dodatkowo wzmocnić kolor, a także idealnie "przykryć" paznokcie. A ewentualne zabrudzenia, zmyj nasączonym w zmywaczu do paznokci waciku.

Jak dobrać odpowiedni kolor lakieru?

Zwykle malujemy paznokcie na nasz ulubiony kolor, albo taki, który psuje do naszego aktualnego ubioru, albo samopoczucia. Warto zauważyć, że na krótkich paznokciach lepiej wglądają odcienie beżu, różu oraz odcienie perłowe. Przy długich pazurkach już kolory są dowolne. I tak przy ciemnej karnacji pięknie będą wyglądać odcienie brzoskwini, czerwieni i brązów. Jeśli masz żółtą cerę stawiaj na pomarańcze, łososie i morelowe kolory. Przy karnacji różowej maluj paznokcie na beże, róże i bakłażany.

Malowanie paznokci nie jest trudną sztuką. Ale jak wszystko wymaga praktyki. Po czasie zobaczysz, że to świetna zabawa i zaoszczędzone pieniądze ( nie musisz wydawać na kosmetyczkę!). Nie zapominaj o codziennej pielęgnacji dłoni i samych paznokci, by zawsze cieszyć się idealnym wyglądem tych ostatnich i dodatkowo nieskazitelnym manicure.