Picie oleju lnianego na czczo - efekty

Olej lnianyOlej lniany stosowany jest od czasów starożytnej Grecji. Pisał o nim już wielki uzdrowiciel Hipokrates. Olej pozyskiwany przez tłoczenie na zimno z dojrzałych nasion lnu, ma wiele właściwości leczniczych i może wspomóc odchudzanie.

Olej lniany o najwyższych właściwościach otrzymywany jest z nasion lnu metodą tłoczenia na zimno. Dzięki tej technologii uzyskuje się lekko mętny, złotobrązowy, wonny olej. Stopień zmętnienia zależy od stopnia rafinacji nasion. Metoda tłoczenia na zimno pozwala zachować wszystkie składniki odżywcze, dzięki czemu olej może być stosowany jako lek. Produkt znalazł również swoje miejsce, jako dodatek do potraw stosowany w czystej postaci lub jako dressing do sałatek warzywnych lub składnik wypieków.

Bogata kompozycja oleju lnianego

Lecznicze właściwości oleju lnianego wynikają z bogatego składu. Olej lniany tłoczony na zimno jest magazynem przydatnych składników, w tym witamin A, E, F, K, witamin z grupy B. Ten dar natury uważany jest za najcenniejszy ze wszystkich olejów roślinnych, ponieważ zawiera unikalne, wielonienasycone kwasy - Omega-3 i Omega-6. Skład produktu jest naprawdę wyjątkowy, gdyż tylko w siemieniu lnianym i oleju lnianym znajdujemy takie stężenie kwasów Omega-3 oraz tłuszczów nienasyconych.

Korzyści ze spożywania oleju lnianego

Produkt znalazł zastosowanie w medycynie, farmakologii, kosmetologii i medycynie ludowej. Olej z nasion lnu jest stosowany jako jeden z wzmacniających składników kompleksowego leczenia przeziębień, chorób nerek, tarczycy, pęcherza moczowego i układu nerwowego. Produkt stosowany jest, jako skuteczny środek na poprawę męskiej potencji. Olej lniany ma właściwości lecznicze, tonizujące wzmacniające odporność. Dla pełnej ochrony i wzmocnienia całego organizmu zaleca się stosowanie oleju lnianego, jako suplementu diety. W zależności od wskazań olej zaleca się pacjentom pooperacyjnym i osłabionym oraz w czasie rehabilitacji lub po chemioterapii.

  • Od wieków wiadomo, że olej z nasion lnu ma pozytywny wpływ na kobiece ciało. Dlatego właśnie powinien stałe zagościć w diecie każdej kobiety. Zawarte w nim fitohormony normalizują wahania hormonalne. Ginekolodzy często zalecają stosowanie tego zdrowego oleju w celu poprawy samopoczucia kobiet przed i w czasie menopauzy. Równie chętnie olej lniany jest przepisywany kobietom w ciąży.
  • Olej lniany jest równie dobroczynny w działaniu dla mężczyzn. Składniki ekstraktu z siemienia lnianego działają na naczynia krwionośne, zwiększając ich elastyczność, co przyczynia się do lepszego krążenia krwi. To nie przypadek, że olej z nasion lnu stosuje się w celu poprawy erekcji. Ten naturalny produkt jest w stanie wyeliminować skurcze podczas oddawania moczu, ból podczas zapalenia gruczołu krokowego bez dodatkowego stosowania drogich leków. Preparat zwiększa produkcję męskiego hormonu testosteronu, poprawia jakość nasienia, wydłuża czas trwania stosunku i łagodzi stany zapalne układu moczowo-płciowego.

Czy picie oleju lnianego na czczo wspiera odchudzanie?

Zdecydowanie tak. Tłuszcz roślinny jest lekkostrawny i stanowi doskonałe źródło wszystkich niezbędnych dla człowieka kwasów tłuszczowych, dlatego z powiedzeniem możne zastąpić tłuszcze zwierzęce. Aby wesprzeć chudnięcie należy, co rano, przyjmować doustnie 1 łyżeczkę oleju na pusty żołądek, około 20-30 minut przed jedzeniem. Po około 10 minutach od wypicia łyżeczki oleju lnianego można wypić pół szklanki wody. Po 1 tygodniu takiego dawkowania, można zwiększyć spożycie produktu do 1 łyżki stołowej. Oprócz spożywania na czczo można go śmiało stosować, jako do sałatek i przystawek w ciągu dnia. Przy regularnym stosowaniu oleju efekty powinny pojawić się dość szybko.

Inne zalety spożywania oleju lnianego na pusty żołądek:

  • poprawia pracę przewodu pokarmowego, łagodzi zaparcia
  • poprawia stan skóry, włosów, paznokci
  • stabilizuje hormony
  • łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego
  • obniża poziom cholesterolu
  • stymuluje usuwanie żółci
  • łagodzi obrzęki

Więcej informacji na temat właściwości oleju lnianego na olejznatury.pl.

Komentarze