Perfumy męskie - jak wybrać idealny zapach?

Perfumy męskieZapach jest dla wielu z nas niezwykle istotny. Ulubione perfumy dodają pewności siebie i atrakcyjności we własnych oczach, stanowią również istotny element stylizacji, podkreślając jej charakter. Jak wybierać perfumy męskie, by zakup był trafiony?

Jak kupować perfumy?

Półki w drogeriach wręcz uginają się pod ciężarem flakoników z perfumami. Wybór jest ogromny, co paradoksalnie wcale nie ułatwia zakupów. Im więcej zapachów dookoła, tym trudniej o niezakłócony odbiór.

Wybierając perfumy, warto dać sobie na to czas. Wąchanie różnych zapachów sprawi, że już mniej więcej po 3-4 flakoniku zapachy zleją się ze sobą, a odbiór będzie niemiarodajny. Jednym ze sposobów na neutralizację zapachów jest wąchanie kawy pomiędzy kolejnymi próbkami. Stało się to dość popularną metodą i często w drogeriach możemy spotkać pojemniczki z kawą, aby pomiędzy wąchaniem kolejnych zapachów, zneutralizować nasz aparat węchu.

Większość klientów psika próbkę na specjalny papierek, chcąc uniknąć mieszania się zapachów na skórze. To dobry sposób na to, by dokonać wstępnej selekcji i odrzucić te zapachy, które zdecydowanie się nie podobają, a także odłożyć do dalszego rozważania te, które wstępnie przypadły do gustu. Jednak z pewnością nie zastąpi to psiknięcia produktu na skórę.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto również zaaplikować próbkę produktu na skórę. Ten sam zapach może finalnie prezentować się zupełnie inaczej na każdej skórze. Warto również poczekać kilka godzin, aż rozwinie się on w pełni. Dopiero wówczas będziesz w stanie ocenić obiektywnie, czy to zapach dla Ciebie!

Unikaj spontanicznego wybierania zapachów: w pobliżu regału z perfumami i wodami toaletowymi unosi się mieszanka innych zapachów, rozpylanych wcześniej przez klientów. To również może zaburzyć właściwy odbiór tego zapachu, który Cię interesuje.

Czy perfumy to dobry wybór na prezent?

Jeśli znasz doskonale gust osoby, której chcesz podarować prezent w postaci perfum męskich lub damskich, bądź chcesz kupić zapach, który ta osoba doskonale zna i lubi, nic nie stoi na przeszkodzie.

Jednak wybieranie zupełnie nowego zapachu może być nieco ryzykowne - nawet jeśli w wybranych perfumach męskich znajdują się te same nuty zapachowe co w innych, pozostałe składniki mogą dawać zupełnie inny efekt, a tym samym kompozycja nie będzie do końca trafiona. Lepiej więc podarować w prezencie kartę podarunkową, by osoba zainteresowana dokonała wyboru samodzielnie!

Perfumy męskie i damskie, a także wody toaletowe i mgiełki zapachowe różnych marek znajdziesz na eZebra. Wszystkie produkty są oryginalne i pełnowartościowe, a oprócz tego zawsze są dostępne w doskonałej cenie!

Konsultacja merytoryczna: kosmetolog, Anna Dembińska