Peelingi skóry głowy

Peeling skóry głowyPeelingi twarzy i ciała w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością. Kobiety regularnie pozbywają się naskórka, żeby zachować młodość na dłużej oraz wzmocnić działanie kosmetyków do pielęgnacji. Peelingi pomagają również oczyścić pory i wierzchnią warstwę skóry z resztek kosmetyków i zanieczyszczeń. Dlaczego zatem peelingi skóry głowy wciąż wywołują mieszane uczucia?

Większość osób regularnie poddaje swoje włosy zabiegom stylizacyjnym, ponadto każdy kosmetyk do pielęgnacji włosów taki jak maska czy odżywka pozostaje w śladowych ilościach na skórze głowy nawet po myciu głowy. Lakier, pianka, żel, guma i puder do włosów to kosmetyki, których używa każda z nas, nie zdając sobie sprawy, że każdy z nich zatyka pory i zanieczyszcza mieszki włosów. Podobnie jak skóra na twarzy, szyi czy nogach również ta na głowie podlega procesowi starzenia. Martwy naskórek nie tylko nie przepuszcza odpowiedniej ilości tlenu do cebulek i mieszków włosowych, jest również przyczyną zatkania porów i spowolnienia procesu regeneracji i wzrostu włosów.

Peeling skóry głowy

Peeling skóry głowy zdaniem trychologów powinien być wykonywany systematycznie, ale nie częściej niż raz na miesiąc. Optymalnym rozwiązaniem jest comiesięczny peeling skóry głowy w warunkach domowych, dedykowanymi produktami dostępnymi w drogeriach, oraz profesjonalny zabieg peelingujący co 6 miesięcy w salonie fryzjerskim lub gabinecie trychologicznym.

Czy warto wykonywać peeling skóry głowy?

Na skórze głowy znajduje się spora warstwa martwego naskórka nagromadzona przez całe lata, która jest wymieszana z resztkami kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów używanymi każdego dnia. Gruba powłoka zanieczyszczeń nie przepuszcza wystarczającej ilości tlenu, co powoduje niedotlenienie cebulek i mieszków włosowych. Kolejny problem to nadmierna produkcja sebum opowiadającego za szybkie przetłuszczanie włosów i łupież łojotokowy, a nawet przedwczesne łysienie. Myślisz, że spowolniony wzrost włosów to kwestia genów, braku witamin lub nieprawidłowej diety. Nic bardziej mylnego zablokowane zanieczyszczeniami i niedotlenione cebulki włosów pracują wolniej i mniej wydajnie.

Piękne włosy już po pierwszym zabiegu

Dokładne oczyszczenie skóry głowy z martwego naskórka i resztek kosmetyków odblokowuje mieszki i cebulki włosów, co reguluje i przyspiesza proces wzrostu włosów. Przez oczyszczoną skórę głowy składniki odżywcze zawarte w kosmetykach do pielęgnacji przenikają w głębsze warstwy i przynoszą lepsze efekty, które są widoczne już po kilku zastosowaniach kosmetyku. Poprawa mikrokrążenia to również realna poprawa kondycji włosów, które już po pierwszym prawidłowo wykonanym peelingu stają się lśniące, sprężyste i uniesione od nasady.

Oczyszczona skóra głowy utrzymuje na prawidłowym poziomie proces wydzielania sebum, który jest bezpośrednią przyczyną nadmiernego przetłuszczania się włosów. Peeling skóry głowy jest również niezastąpiony w walce z łupieżem zwykłym i łojotokowym. Utrzymanie skóry głowy w dobrej kondycji jest krokiem milowym w leczeniu łupieżu, które trwa znacznie krócej u osób regularnie oczyszczających skórę głowy.

Peeling skóry głowy na łysienie

Nie każda utrata włosów jest bezpośrednio wywołana zanieczyszczoną skórą głowy, jednak zablokowane przez martwy naskórek mieszki i cebulki włosów, oraz słabe mikrokrążenie są jednym z powodów wypadania włosów. Peeling skóry głowy realnie skraca leczenie i hamuje wypadanie włosów

Jest również doskonałą kuracją odmładzającą dla:

  • skóry głowy,
  • cebulek,
  • mieszków,
  • samych włosów.

Śmiało można, uznać ten zabieg za skuteczną profilaktykę zapobiegającą łysieniu, matowieniu i przesuszeniu włosów.

Domowy peeling skóry głowy

Od kilku miesięcy rekordy popularności biją domowe mieszanki peelingujące skórę głowy, jednak zdaniem ekspertów żaden domowy peeling nie oczyszcza prawidłowo skóry głowy. Co więcej, wszelkie domowe "papki" są bardzo trudne do spłukania, w wyniku czego ich mikroresztki pozostają na skórze głowy, tworząc dodatkową barierę nieprzepuszczającą tlenu.

Co ciekawe gotowe produkty peelingujące skórę głowy dostępne w każdej drogerii zdaniem fryzjerów i trychologów oczyszczają skórę głowy w zadowalający sposób.

Rodzaje peelingów do skóry głowy

Podobnie jak w przypadku każdej skóry również skóra głowy u różnych osób ma zróżnicowane potrzeby. Z myślą różnych typach skóry głowy peeling dzielimy na trzy podstawowe grupy:

  • enzymatyczny,
  • ziarnisty,
  • żel złuszczający.

Warto jednak pamiętać, że nieprawidłowo wykonany zabieg lub źle dobrany rodzaj peelingu nie tylko nie przyniesie oczekiwanego efektu, może nawet zaszkodzić. Zdaniem specjalistów przed samodzielnym zabiegiem oczyszczaniem skóry głowy warto najpierw podczas wizyty u fryzjera zapytać, który rodzaj peelingu wybrać.

Komentarze