Olejowanie włosów - sposoby aplikacji oleju na włosy

Kontrowersyjna dla wielu metoda pielęgnacji włosów jaką jest olejowanie włosów, staje się coraz bardziej popularna wśród kobiet, a czasami nawet i mężczyzn. Osoby, które jednak usłyszą o tym specyficznym zabiegu po raz pierwszy, nie do końca zdają sobie sprawę, w jaki sposób prawidłowo zaaplikować olej na włosy.

Co więcej, sposób aplikacji oleju ma wpływ na jego późniejsze działanie na włosy. Pierwszą, najczęściej stosowaną i najbardziej klasyczną metodą jest nakładanie oleju na suche włosy. Jest to sposób najmniej czasochłonny, polega on bowiem tylko i wyłącznie na zaaplikowaniu wybranego przez siebie olejku na wcześniej uczesane włosy.

Zalecane jest także dokładne uczesanie włosów po nałożeniu oleju. Pomaga to bowiem w dokładniejszym rozprowadzeniu go po całej powierzchni włosów. Inny metodą, choć nie różniąca się diametralnie od poprzedniej, jest nałożenie oleju na wcześniej namoczone lub zwilżone włosy. Olej rozprowadza się wtedy nieco trudniej niż na suchych włosach. Jest to zatem bardziej kłopotliwa, ale według wielu źródeł, skuteczniejsza metoda. Włosy są bowiem bardziej nawilżone i mięsiste niż w przypadku olejowania na sucho. Kolejny sposób jest w pewnym stopniu powiązany z metodą olejowania włosów na mokro. Polega on na moczeniu włosów w ciepłej wodzie z dodatkiem wybranego przez siebie oleju.

W czym tkwi fenomen tego sposobu?

Otóż, ciepła woda otwiera łuskę włosa, dzięki czemu substancje odżywcze zawarte w olejkach, mogą łatwiej przeniknąć wgłąb włosa. Niestety, minusem może być fakt, iż jest to najbardziej niekomfortowy sposób, bowiem trzymanie włosów w misce, zmusza nas do ustawienia ciała w niewygodnej pozycji. Ostatnią znaną metodą, jest olejowanie na odżywkę. Polega ona na zaaplikowaniu oleju na wcześniej zwilżone odżywką włosy. Metoda ta jest bardzo wygodna i skuteczna, bowiem odżywki zazwyczaj zawierają w składzie wiele innych składników odżywczych, dzięki czemu naszym włosom zostanie dostarczona podwójna dawka nawilżenia i regeneracji. Trudno zdecydować, który z wymienionych sposobów aplikacji oleju będzie najskuteczniejszy i najlepszy dla włosów. Jest to kwestia bardzo indywidualna, bowiem każdy włos jest inny i wymaga specjalnie dobranej do niego pielęgnacji. Dobrze zatem wypróbować każdą z metod i dokładnie obserwować, jaki wpływ ma na włosy.