Olejowanie włosów

Olejowanie włosówOlejowanie włosów coraz bardziej zyskuje na popularności i choć kobiety w Indiach stosują oleje już od wielu lat u nas ten rytuał wciąż jest czymś niezwykłym. Olejowanie włosów nadaje włosom blask, odpowiednio je nawilża i odżywia, dzięki czemu wyglądają one znacznie korzystniej.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób które prowadzą nieskuteczną walkę z suchymi, rozdwajającymi się końcówkami, łamliwymi i matowymi włosami czy swędzącą skórą głowy.

Na czym polega olejowanie włosów?

Jest to niezwykle prosta i przyjemna czynność. Wybrany przez nas olej, lub mieszankę różnych olei rozprowadzamy dłońmi na całej długości włosów i u ich nasady wykonując przy tym delikatny masaż skalpu.

Aby oleje mogły łatwiej wniknąć wgłąb włosa i odpowiednio go nawilżyć możemy owinąć głowę folią, lub nałożyć czepek a następnie owinąć głowę ręcznikiem. Zabieg olejowania można przeprowadzać ok. godziny przed myciem włosów lub przed pójściem spać- wtedy oleje zmywamy rano. Rytuał ten powtarzamy przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej przed każdym myciem.

Jaki olej wybrać?

Najpopularniejszym olejem jest olej kokosowy, ze względu na jego budowę bardzo szybko wnika w strukturę włosa. Dogłębnie odżywia suche włosy i regeneruje końcówki. Nie ma jednak oleju idealnego dla wszystkich, najlepiej przetestować różne rodzaje zaczynając od tych które aktualnie mamy w kuchni. Należy jednak wybierać oleje tłoczone na zimno i nierafinowane. Można również zacząć od gotowych mieszanek olejów, które są dostępne w drogeriach i aptekach. Powinniśmy wtedy dokładnie przeczytać skład i unikać mieszanek które zawierają parafinę (paraffinum liquidum), gdyż oblepia ona włosy uniemożliwiając tym samym wniknięcie reszty składników.

Kiedy zacznie działać?

Przede wszystkim zależy to od kondycji naszych włosów. Pierwsze widoczne efekty powinny pojawić się już po pierwszym użyciu, ale w przypadku osób które przez długi czas używały wyłącznie kosmetyków zawierających silikony na efekty trzeba będzie poczekać dłużej. Na początku można wręcz zauważyć że nasze włosy nagle stały się suche. Nic bardziej mylnego, właśnie oczyściliśmy włosy z silikonów, które oblepiały włosy. Od tej chwili będzie już tylko lepiej.

Smoothie bowls - zdrowy trend: przepisy

smoothie bowlsPoznajcie nadchodzącą gwiazdę wśród zdrowych dań - smoothie bowl. Kolorowe, pyszne i pożywne miseczki stają się coraz bardziej popularne i nie

Poród - cesarskie cięcie. Okiem kobiety po cięciu cesarskim

Cesarskie cięcie - poródCięcie cesarskie - okiem kobiety po cesarskim cięciu Wbrew temu, co głoszą lekarze, czy psyc

Modne buty damskie

buty damskieModne buty. Co kochają kobiety? Przede wszystkim perfumy, torebki i oczywiście buty. Rekordzistki są posiadaczk