Olejowanie - sposób na piękne włosy

Olejowanie włosówPiękne i zadbane włosy to atut każdej kobiety. Jednakże na naszych ulicach bardzo mało jest włosów, które prawdziwie zachwycają. W większości widzimy zniszczone, przesuszone pasma, które mimo pielęgnacji, nie są w stanie ukazać swojego prawdziwego potencjału.

Tymczasem istnieje ratunkowa metoda, czyli olejowanie włosów, dzięki któremu mogą one stać się na powrót piękne.


Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie to zabieg polegający na nakładaniu na włosy olejów. Oleje wbrew przekonaniu nie stanowią dla naszych włosów żadnego zagrożenia, wręcz przeciwnie - sprawiają, że kosmyki stają się bardziej miękkie, odżywione i gładsze. Olej zabezpiecza włosy przed utratą naturalnego płaszcza lipidowego, natłuszcza suche końcówki i dostarcza włosom cennych substancji odżywczych.

Istnieje kilka metod nakładania olejów na włosy i skórę głowy:

  1. Na sucho - wybrany olej wylewamy na dłonie i przejeżdżamy nimi po włosach tak, żeby dokładnie je pokryć.
  2. Na mokro - porcję oleju wlewamy do miski z ciepłą wodą, mieszamy i moczymy w niej włosy.
  3. Na odżywkę - mieszamy olej z odżywką do włosów i nakładamy całość na głowę na 0,5-1h przed myciem włosów.

Żeby oleje działały lepiej, warto owinąć głowę folią aluminiową lub turbanem w celu zachowania wyższej temperatury. Po zabiegu olej należy dokładnie wymyć z włosów. Nie trzeba tego robić silnym szamponem zwierającym SLS czy SLES, czasami wystarczy delikatny szampon do dzieci, a nawet odżywka. Jeżeli umyjemy głowę dokładnie 2 czy 3 razy, nie ma możliwości, żeby olej nie został z niej wymyty. Zazwyczaj bardzo dobrze łączy się on z sebum na naszych włosach i skórze głowy i daje się bezproblemowo usunąć.

Jakimi olejem olejować włosy?

Wybór olejów jest bardzo duży. Na początek jednak warto wypróbować te podstawowe oleje polecane w pielęgnacji włosów, czyli rycynowy, lniany, słonecznikowy, oliwę z oliwek i olej kokosowy.

Olej rycynowy może być używany przez osoby, które nie mają zbyt zniszczonych włosów, bowiem na suchych mógłby potęgować efekt przesuszenia. Dla włosów bardzo zniszczonych polecany jest bardziej olej lniany, który potrafi w szybkim tempie zregenerować pasma i je odżywić. Doskonałe efekty daje również olejowanie przy pomocy oliwy z oliwek, a w skrajnych przypadkach można wykorzystać nawet zwykły, kuchenny olej rzepakowy. Należy się jednak liczyć z tym, że olej rzepakowy zazwyczaj pozbawiony jest większości korzystnych składników i jego działanie na włosy może być niewielkie.

W kwestii ilości aplikowanego oleju przyjmuje się, że włosy do ramion potrzebują maksymalnie 1 stołowej łyżki, natomiast dłuższe olejować można 2 łyżkami oleju. Większe ilości nie są wskazane z tego względu, że po pierwsze włosy nie będą w stanie ich wchłonąć, a po drugie dużą ilość oleju trudno nam będzie zmyć z włosów.

Włosy powinno się olejować przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej co drugie mycie. Jeżeli do metody przyłożymy się skrupulatnie, to już po kilku tygodniach zauważymy znaczą regenerację włosów i większy połysk.

Mezoterapia mikroigłowa w domowym zaciszu - derma roller i dermapen

Mezoterapia mikroigłowaRóżnica pomiędzy tradycyjną mezoterapia stosowaną głównie przez dermatologów a mezoterapią mikroigłową. Mezoterapia tradycyjna to

Olej kokosowy - sekret mocnych włosów i pięknej skóry

Kokos i olej kokosowyPopularny w ostatnim czasie olej kokosowy może być z powodzeniem stosowany nie tylko w kuchni, gdzie sprawdza si

Kolory jesieni

Styl boho króluje na wybiegach, a na twarzy? Idealne brwi, mocna kreska u dołu oka, wyraźne usta i kolory - niebieski, fiolet, brąz we wszystkich odcieniach.