Odtruwanie organizmu - od czego zacząć?

Odtruwanie organizmuOdtruwanie organizmu może okazać się zbawienne dla zdrowia. Jeśli nasza odporność spadła, czujemy się osłabieni i mamy uciążliwe dolegliwości ze strony układu pokarmowego - przyczyną może być nadmiar toksyn.

Odtruwanie przynosi wiele korzyści - od poprawy samopoczucia po zmianę na lepsze w kwestiach zdrowotnych. Na zanieczyszczenie organizmu wpływ mają toksyny, z którymi każdy z nas ma do czynienia na co dzień - spaliny samochodowe, niezdrowa, przetworzona żywność, stres, zła dieta.

Warto zdecydować się na odtruwanie, jeśli czujemy się przemęczeni, ospali, ociężali, pogorszył się stan cery, włosy zaczęły nadmiernie wypadać. Jak zacząć?

Podstawą powinna być zmiana diety - należy wyeliminować wszelką żywność przetworzoną i zastąpić ją naturalnymi produktami, poza tym warto jeść jak najwięcej warzyw i pić dużo wody. Konieczna jest całkowita eliminacja alkoholu, kawy i papierosów. Wszystkie produkty w diecie powinny być naturalne i pochodzić ze sprawdzonego źródła.

Odtruwanie organizmu nie uda się bez oczyszczenia jelit - tu dobrze sprawdzi się spożywanie błonnika. Pomocne będzie także korzystanie z sauny, masaże. Niezbędny jest jak najczęstszy ruch na świeżym powietrzu. Na rynku suplementów mamy do czynienia obecnie z ogromną ilością środków wspomagających odtruwanie organizmu, są to preparaty ziołowe, zawierające potrzebne do prawidłowego funkcjonowania minerały i witaminy oraz błonnik, o który trudno w codziennej diecie.

Odtruwanie organizmu to przede wszystkim dieta, którą możemy wspomóc gotowym suplementem. Najważniejsze, by indywidualnie dobrać sposób i czas w jaki zamierzamy je przeprowadzić i wytrwać w postanowieniu. Prawidłowo przeprowadzone odtruwanie przyniesie wymierne korzyści nie tylko zdrowotne, ale także w postaci lepszego samopoczucia.