Odchudzanie - dieta i ruch

Dieta to nie tylko posiłki. Utrzymanie odpowiedniej wagi to praca dzień w dzień. Aby odpowiednio zwiększyć efekty powinniśmy do zdrowego odżywiania włączyć aktywność fizyczną. Jak się okazuje nie jest to takie proste. O ruch apelują już nauczyciele w szkołach. Dzieci coraz to niechętnie uczęszczają na lekcje wychowania fizycznego.

Plagą można nazwać już przynoszone zwolnienia nie tylko z pojedynczych lekcji, ale już zwolnienia z całego roku. Jak zatem zachęcić do tego osoby dorosłe, które dodatkowo muszą znaleźć wolny czas po pracy? To jeden z największych minusów uprawiania sportów.

Dieta to jedno - posiłki możemy szybko naszykować o każdej porze dnia i nocy. Jeśli chodzi jednak o ruch to nie zawsze możemy znaleźć nawet godzinę wolnego czasu. Oczywiście do tego dochodzi jeszcze wymigiwanie się od zajęć. Mimo wszystko należy podejść do tego pozytywnie i po prostu wyjść z domu. Następnie podczas ćwiczeń będziemy wydzielać hormony, które będą powodować nasze zadowolenie i będziemy chcieli powtórzyć ćwiczenia, mimo zmęczenia. I tu zaczyna się kolejny ciekawy temat. Jak często uprawiać sport? Przede wszystkim nie codziennie.

Tym bardziej na początku, kiedy to nasze ciało musi przyzwyczaić się do wysiłku. Nasze mięśnie doznają niemal szoku. W końcu wielu z nas nie ćwiczyło od dawna. Najlepiej na początku zacząć od mniej nasilonych treningów, by tym samym przygotować nasze ciało. Poza tym trzymajmy się tego, że ważny jest ruch. Zatem ćwiczmy średnio 2-3 razy w tygodniu. Stopniowo nasilając treningi. Oprócz tego warto zastanowić się jeszcze nad innymi formami ciężkich ćwiczeń.

Oprócz tego wszystkiego starajmy się częściej chodzić na spacery. Spotykając się ze znajomymi nie siedźmy cały czas w domu - wyjdźmy na spacer, bądź pojedźmy na wycieczkę na rowerze. Jeśli dotychczas jeździliśmy autem do szkoły, pracy zamieńmy go na rower, jeśli jest taka możliwość. Pamiętajmy, że nie zawsze musimy padać ze zmęczenia. Wykonując codzienne czynności również tracimy kalorie - ścieląc łóżko, sprzątając w domu.