Odchudzanie

Trener personalny - jak nim zostać? Praca trenera personalnego

Trener personalnyKażdy z nas miał w mniejszym bądź większym stopniu kontakt z ćwiczeniami na budowę ciała oraz spalanie tkanki tłuszczowej itp. Czy jednak zastanawiałeś się jak to by było być trenerem personalnym - prowadzić innych ludzi w dziedzinie kulturystyki?

Jak to by było gdyby siłownia była dłuższą częścią twojego dnia i jak męcząca może być praca trenera personalnego?

Więcej…

 

Płaski brzuch dzięki siłowni

Płaski brzuchJeśli nienawidzisz bieżni, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Trening siłowy potrafi skuteczniej walczyć z tłuszczem na brzuchu niż trening cardio, według najnowszych badań. Trening siłowy jest naprawdę skuteczny, jeśli chodzi o utratę tłuszczu z brzucha. W przeciwieństwie do ćwiczeń aerobowych, które spalają zarówno tłuszcz, jak i mięśnie, podnoszenie ciężarów spała tłuszcz podczas budowania mięśni.

Więcej…

   

Otyłość przyczyną wielu chorób

OtyłośćOtyłość stopniowo staje się zjawiskiem na coraz szerszą skalę. Stanowi ona poważny czynnik ryzyka różnych chorób (m. in. nadciśnienia, miażdżycy) i wiąże się również z problemami natury psychologicznej i społecznej (przykładowo: z niską samooceną, depresją czy negatywnymi postawami ze strony społeczeństwa).

Jakie mogą być przyczyny tego, że coraz więcej (i to w dodatku najczęściej młodych) osób zmaga się z problemem otyłości?

Naukowcy zauważają istnienie sytuacji, w których osoby z nadwagą jedzą mniej niż ludzie o wadze zbliżonej do nory. Istotną rolę odgrywają w ich przypadku czynniki biologiczne oraz uwarunkowania genetyczne, m. in. wolniejsza przemiana materii, czy coś, co powszechnie określa się jako „tendencje do tycia”.

Więcej…

 

Otyłość a choroby serca

OtyłośćOtyłość to problem, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Gorszy wygląd, większe problemy z poruszaniem się oraz kompleksy to skutki, z którymi ten problem kojarzony bywa najczęściej.

Warto jednak pamiętać, że otyłość wiąże się również z problemami zdrowotnymi, przy czym nadmiar kilogramów oraz tkanki tłuszczowej stanowi poważne zagrożenie dla naszego serca. Nadmiar tkanki tłuszczowej sprzyja też rozwojowi stanów zapalnych, które mogą stać się przyczyną wielu poważnych chorób.

Więcej…

   

Suplementy odchudzające w praktyce

Suplementy odchudzająceOdchudzanie jest tym trudniejsze, im bardziej rozwija się nasze społeczeństwo. Ma to związek z tym, że dzisiaj po prostu żyjemy szybko, źle się odżywiamy i nie mamy czasu na odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Połykamy coś na szybko, nie patrzymy nawet na skład tego "gotowca", a później dziwimy się, że on tak źle na nas działa.

Więcej…

 

Białkowa dieta Dukana - fazy, jadłospis, przepisy

Dieta DukanaDieta doktora Dukana, choć wzbudza kontrowersje ma również swoich zwolenników. Stosując się do prostych i oczywistych zaleceń, można w dość krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy bez przykrego dla efektu jojo. Głównymi założeniami diety proteinowej jest przyjmowanie w początkowej fazie dużej ilości białka, przy ograniczonym spożywaniu tłuszczu i węglowodanów.

Więcej…