Oczyszczanie twarzy miodem

Miodowanie twarzyMiodowanie twarzy - oczyszczanie twarzy miodem

Miodowanie twarzy jest bardzo starą naturalną metodą dbania o cerę która ostatnio wraca do łask. Sposób tyle prosty ile efektywny - do tego zabiegu potrzebny nam miód i odrobina wody lub hydrolitu o ulubionym zapachu. Zabieg polecany jest do wykonywania rano ponieważ wspaniale przygotowuje skórę na nadchodzący dzień.

Dlaczego warto miodem oczyszczać twarz?

Miód pszczeli delikatnie ale skutecznie oczyszcza twarz z zanieczyszczeń takich jak nadmiar serum czy kurz. Ale jednocześnie nie ściąga serum całkowicie przez co nie ma poczucia ściągnięcia twarzy. Delikatnie napina skórę, lekko nawilża. Miód ma działanie przeciwzapalne do tego pomoże wyrównać koloryt skóry. I na koniec jedna z największy zalet: zapach.

Dla kogo oczyszczanie twarzy miodem?

Oczyszczanie miodem przyda się głownie posiadaczką skóry tłustej, mieszanej, trądzikowej i skłonnej do przebarwień. Posiadaczki innych typów skóry również poleca się ten zabieg ale z mniejszą częstotliwością. Często używany miód zacznie podkreślać suche skórki. Najlepiej zacząć od dwóch razy w tygodniu i zobaczyć jak skóra zgrywa się z miodem. Jeśli wszystko będzie w porządku możemy zwiększyć częstotliwość. Jeśli zauważymy, że skóra się przesusza zmniejszmy ją. Oczywiście zabieg ten jest odradzany osobom uczulonym na miód.

Jak wykonać miodowanie twarzy?

Miód wykorzystany do miodowania musi być płynny. Jeśli nie jest, musimy go lekko podgrzać. Innym dobrym rozwiązaniem jest miód kremowy. Ma on konsystencję kremu, jest bardzo delikatny, nie krystalizuje się i co najważniejsze jest robiony tak, że nie traci swoich właściwości. Odrobinę miodku mieszamy w palcach z woda lub hydrolitem po czym nakładamy na twarz i dekolt. Zostawiamy na 5-10 minut i zmywamy delikatnie letnią wodą.

Miód schodzi bez problemu nie zostawiając lepiącej powłoki. Po tym nakładamy krem taki jak zazwyczaj i skóra jest gotowa na nadchodzący dzień.